сел. Приорільське. Приорільський дитячий садок " Барвінок"

   





звіт

 

ДИРЕКТОРА ПРИОРІЛЬСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «БАРВІНОК»

БОРКО НАДІЇ ВОЛОДИМИРІВНИ

ПО ПІДСУМКАМ РОБОТИ ЗА 2022 - 2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Борко Надія Володимирівна, директор Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок», освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж 9 років , звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2022-2023 навчальний рік.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвавінок» розпочав функціонування з вересня 1976 року.

Заклад знаходиться у комунальній власності Личківської сільської ради. Балансоутримувач – Відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Личківської ради.

Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 9 годин: з 8.00 до 17.00 .

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО , Колективного договору та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

2. Склад вихованців:

ЗДО має типове приміщення.

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 45 місць для дітей віком від 2-х років до 6 ( 7 ) років.

Комплектація груп дітьми в 2022-2023 навчальному році складала –32 дітей. Згідно розпорядженняличківської сільської ради адміністрації ЗДО діти отримували дошкільну освіті в он-лайн режимі.

 В закладі функціонує 2групи укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має музичну залу, кабінет музичного керівника , ігрові майданчики для 2 вікових груп, спортивний майданчик.

У 2022 році ЗДО прийняв до  групи раннього віку  8 дітей, які отримували освітні послуги в режимі он-лайн. У 2023 році до ліцеїв підуть 10 випускників ЗДО.

Станом на 1 червня 2023 року подано 8 заяв на влаштування дітей до ЗДО “Світлячок” на 2023- 2024 навчальний рік.

2. Кадрове забезпечення

В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.

У 2021- 2022 навчальному році трудовий колектив налічував 14 працівників. У 2022- 2023 навчальному році кількість працівників зменшилась ( на 01 06.2023 року становить 13 працівників).

Із них : 4 – педагогічні працівники;

9 – технічний персонал .

Педагогічний процес у Приорільському ЗДО «Барвінок» забезпечують 5 кваліфікованих спеціалістів: директор, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання та 3 вихователів. 72 % мають вищу педагогічну освіту, 28% - середню спеціальну освіту.

З них :

· вищу кваліфікаційну категорію – 1 педагог

· кваліфікаційну категорію «спеціаліст» –4 педагогів

В закладі працює 9 технічних працівника : завгосп, 2 працівників харчоблоку, 3помічників вихователя, майстер з машинного прання , сторож, двірник, робітник по обслуговуванню.

Працівники ЗДО отримують матеріальні заохочення ( премії) при наявності економії фонду заробітної плати . Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи.

3. Організація освітньо-виховної роботи

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту. Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО «Світлячок» у 2022-2023 навчальному році визначався освітньою програмою «Я у світі». Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: дослідницько – пошукову діяльність, LEGO -конструювання. В поточному навчальному році в ЗДО більш поглиблено продовжували впроваджуватисятакіінноваційнітехнології: - «Методика організації художньо-мовленнєвої діяльності дітей у ЗДО»

Н.В. Гавриш (технологіяН.Гавриш);

- «

Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань міста, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій. Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM).

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:

семінари:

1. . «Розвиток комунікативної компетентності педагога як основа ефективного спілкування та взаємодії з батьками в ЗДО» (12.04.2023) (семінар-тренінг);

Педагогічні ради:

1. «Основні орієнтири нового навчального року. Дошкільна освіта: реальні кроки в наявних умовах» (Засідання круглого столу) (серпень, 2022)

2. «Культура українського мовлення дошкільнят – основа формування національних почуттів» (грудень, 2022)

3. «Освіта сталого розвитку - джерело мотивації до формування людино центричного суспільства» (березень, 2023)

4. Підсумки освітньо - виховної роботи (травень, 2023)

Впродовж 2022 - 2023 навчального року працювала творча група з проблеми «Формування в дошкільників основ екологічної, економічної, соціальної свідомості в контексті стратегії сталого розвитку».

- членами творчої групи проведено моніторинг ефективності проведеної роботи за рік;

- проведено засідання «круглого столу» : «Як залишатись фахівцем у стресових умовах», «Формування компетентностей особистості засобами випереджаючої освіти для сталого розвитку». Матеріали даних засідань обговорювалися і на батьківських зборах (онлайн) та у вайбер групах.

Перша педагогічна рада відбулася у формі круглого столу:

- в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік приймав участь весь педагогічний колектив; педагогам були надані оновлені рекомендації для роботи в ЗДО в умовах пандемії та воєнного стану;

- в довідці відмічено успіхи та недоліки в роботі в процесі підготовки груп до нового навчального року.

Педагогічні працівники отримали такі консультації:

- «Фольклорні скарби українського народу - шлях до розвитку мовленнєвої особистості»;

- «Культура українського мовлення дошкільнят – основа формування національних почуттів.»;

- «Складові мовленнєвого розвивального середовища в групах»;

- «Вплив забавлянки на процес формування словника у дітей раннього віку»;

- «Літературні твори в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»;

- «Професійне мовлення педагога».

В січні місяці відбувся конкурс українських колядок та щедрівок , метою якого було збагачення лексики старших дошкільників засобами українського фольклору, утвердження української ідентичності. Учасниками були педагогічний колектив ЗДО

Родзинкою на цих заняттях були літературні твори сучасних авторів: « Мед для мами» Івана Малковича, «

Як звірята дощику раділи» Ольги Зубер.

Третю педагогічну раду проведено 29.03.2023 року «Наступність у ЗДО і ліцею»

Четверта педагогічна рада була проведена 31.05.2023року по підведенню підсумків освітньої роботи за рік. Педагогічний колектив прозвітував про пророблену роботу , а також затвердив план на літній оздоровчий період.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у групах свята та розваги дистанційно, в зв’язку з карантинними обмеженнями та воєнним станом. Виключенням став тільки випускний ранок «Дитсадочку, прощавай» в старших групах, який пройшов 31.05.2023 року. У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно запланованих у річному плані тематик, в яких приймали участь всі групи ЗДО.

Приорільський ЗДО «Барвынок» тісно співпрацює з Приорільським ліцеєм, адже саме туди йдуть отримувати середню освіту б наші випускники.

З 24.04. по 28.04. 2023 в ЗДО відбувся «Тиждень безпеки дитини». Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:видано наказ від. 29. 03.2023р. №9 «Про проведення «Тижня безпеки дитини» та «Дня цивільного захисту» в ЗДО у весняно-літній період 2023 року»; опрацьовано з працівниками ЗДО інструкцію з охорони праці №24 з надання першої долікарської допомоги»; проведено бесіди з педагогами: «Порядок зв’язку з екстреними службами», «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»; 25.04.2023 року о 13.00 з педагогами відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання: «Дії персоналу при виникненні НС», «Дії під час обстрілу та авіа ударів»; підготовлено матеріали по підрозділах: «Природа мати, коли ти добре знаєш її», «Безпечні вулиці та дороги», «Вогонь-друг, вогонь - ворог», «Середовище людей та предметний світ», «Здорова дитина – щаслива родина»; 25.04.2023 року о 10.00 з дітьми старшої групи інструктор з фізичної культури Н.Борисенко провела в розвагу в дистанційному форматі «В пошуках фарб для світлофора» , а вихователь Ю.Остапенко в 11.00 - квест-гру провела розвагу «Відважні пожежники 26.04.2023 року пройшло практичне заняття з вихователями ЗДО: «Тушіння пожежі первинними засобами пожежогасіння»; 28.04.2023 року о 10 годині 00 хвилин проведено навчальну евакуацію з приміщення ЗДО; організовано виставку дитячих малюнків: «З вогнем не будемо жартувати – про небезпеку потрібно знати»; проведено роботу з батьками: - консультації (онлайн та офлайн) : «Тривожна валіза», «Склад медичної аптечки»; «Сімейний план дій при надзвичайних обставинах»; «Правила безпеки при загрозі терористичного акту», «Як забезпечити безпеку?»; поновлено інформаційні папки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;анкетування батьків з питання безпеки життєдіяльності дітей; в.о. заступником завідувача з господарства С.Сірою перевірено стан пожежних щитів та пожежного інвентарю, стан електричного, спортивного та медичного обладнання, наявність інструктажів на робочих місцях; 28.04.2023 року о 09.30 відбулася зустріч з працівниками патрульної поліції : сержантом Вікторією та співробітником ДСНС патрульної поліції Максимом, які презентували діткам відео : «Обережно! Вибухонебезпечні предмети! Інформація висвітлена на сайті закладу.

Надалі будемо продовжувати спрямовувати методичну роботу на модернізацію змісту, форм, методів освітнього процесу; створювати сприятливі умови для діяльності творчих груп, впровадження в практику роботи інноваційних технологій; забезпечення диференційованого підходу до дітей під час проведення освітньої роботи.

4. Система роботи щодо соціального захисту дитини.

У 2022-2023 навчальному році у двох   групах виховуються5 діток пільгових категорій (батьки яких є учасниками АТО).

Адміністрацією закладу своєчасно оформляються та подаються до управління освіти і науки клопотання та необхідні документи для отримання такими родинами пільги - безоплатного харчування.

Надається методична і консультативна допомога сім'ям, забезпечується процес включення батьків у роботу з виховання, навчання та адаптації дитини.

5.Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 « Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» зі змінами від 28.07. 2021 № 786; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах ( наказ МОН та МОЗ № 298/227 від 17.04.2006.

Станом на 01.06.2023 року у закладі харчування не проводиться .

6. Медичне обслуговування дітей

В ЗДО створено оптимальні умови для проведення медичної, профілактичної, фізкультурно - оздоровчої роботи. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу дошкільної освіти. З метою пропагування здорового способу життя в закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота. На постійному контролі у адміністрації ЗДО знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей .

7. Управлінська діяльність директора ЗДО

Директор ЗДО підпорядковується безпосередньо начальнику управління освіти і науки. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України « Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, рішеннями Уряду, розпорядженнями засновника, наказами управління освіти і науки, правилами і нормами з охорони праці, Статутом закладу, Колективним договором. Безпосереднє керівництво ЗДО підлягає Відділу освіти, культури, молоді та спорту ВК Личківської сільської ради . Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:

1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту ЗДО.

2. Комплектування груп на 1вересня 2022 – 2023 навчального року дітьми та кадрами.

4. Облаштування найпростішого укриття та забезпечення його належного санітарного стану .

5.Забезпечення умов для безпечного перебування дітей у ЗДО, ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

6. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.

7.Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

8. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників

9. Створення сприятливого емоційно – психологічного клімату у колективі ЗДО, забезпечення умов для фізичного та психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

10. Організація дистанційної роботи педагогічних працівників.

11. Організація різних форм співпраці з батьками.

12. Організація роботи інклюзивної групи.

13. Організація роботи чергових груп в умовах військового стану.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого закладу. Цьому сприяє власний сайт, сторінка у фейсбук.

8. РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗДО

У 2022-2023 навчальному році всі кошти направлені на : створення належних безпечних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

9. Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньо – виховної роботи з дітьми. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці :

- батьківські збори;

- виставки робіт дітей , батьків та вихователів,

- участь батьків у підготовці та проведенні свят в формі онлайн ,

- круглі столи;

- онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер, спілкування у групах .

Дякую родинам наших вихованців за співпрацю

10. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників

В закладі всі діти ЗДО отримали новорічні подарунки.

Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі « Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму.

Інформація про виконану роботу висвітлюється на сайті закладу. Вихователі в вайбері для батьків вихованців розміщували цікаву інформацію з питань безпеки дитини та профілактики булінгу: розвивальні мультфільми, відео-заняття, консультації он-лайн , пам’ятки тощо.

Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд.

Працівники, які знаходяться в декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і оплачувану відпустку для догляду за дитиною до 3-х років.

Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності.

Всі працівники мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих .

11. Соціальна активність дошкільного закладу

Працівники закладу дошкільної освіти займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

09.03.2023 року у ЗДО проведено тематичне музичне заняття «Шевченкові твори сяють як зорі» та конкурс читців поезії Шевченка.

До великодніх свят проведено розвагу « Весна – красна писанок принесла»

12.05.2023 року проведено свято вшанування Дня матері.

18.05.2023 року - флешмоб до Дня вишиванки.

Колектив брав участь у всіх зборах термобілизни, носків, продуктових наборів, овочів, медикаментів для ЗСУ, плетіння захисних сіток ; допомагали продуктами.

2022-2023 навчальний рік дійсно виявився роком викликів та бар'єрів.

Але я з задоволенням хочу констатувати, що ми вижили, достойно його прожили та успішно дійшли до фінішу. Вистояли осінь. Працювали з постійними відключеннями світла, по 5 разів на день бігали в укриття.

Я вдячна всім батькам, які допомагали та допомагають нам створювати затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту нашим вихованцям .

Продовжуємо сіяти вічне, добре, мудре. Продовжуємо віддавати тепло сердець, любов та ласку нашим найкращим дітям.

Колектив працює і буде працювати надалі згідно свого кредо

 

« Робивелике, поки воно ще мале, тому що, все велике починається з малого» ( Сенека) .

 

 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

ПРИОРІЛЬСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «БАРВІНОК»

ЛИЧКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

перед батьками, колективом та громадськістю з питань

статутної діяльності  закладу

у 2021-2022 навчальному році

       

Даний звіт складено відповідно до Наказу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в України», який запроваджено з 5:30 ранку 24.02.2022, Закону України № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок» Личківської сільської ради Дніпропетровської області розташований:  в Новомосковському районі с. Приорільське за адресою: вул. Шкільна, 11.

Електронна пошта: [email protected]

Телефон: (097) 506-15-88

Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок» (далі Приорільський ЗДО  «Барвінок» ) є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років.

Освітній процес в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» в 2021 - 2022 навчальному році здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Концепції Нової української школи, Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), Указу Президента України «Про стратегію національно-патріотичного виховання» від 18 травня 2019 року № 286/2019, Статуту Приорільського ЗДО «Барвінок» та інших чинних нормативно-правових документів про дошкільну освіту. 

1. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у закладі дошкільної освіти

В період 2021-2022 навчального року. в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» функціонує 2 різновікові групи.

1 група дітей (ранній вік), та 1 група для дітей дошкільного віку (4,5,6 р.ж.)

Загальна кількість в 2021-2022 н.р. складає 34 дітей, це на 3 дітей менше, порівняно з 2020-2021 н.р. Причиною зменшеної наповнюваності закладу дошкільної освіти є – досить довготривалий карантин з приводу хвороби на  COVID-19. Але за потужністю заклад розраховано на 45 дітей та наповнюваність ЗДО є в допустимих нормах.

Зараховування дітей до Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що вона може відвідувати заклад дошкільної освіти, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини.

Навчальний рік у Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» розпочався з 01 вересня 2021 і закінчився 02 травня 2022 року. Причиною дострокового закінчення навчального року є агресія з боку Російської федерації (далі РФ)  та введення воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року та його продовження по теперішній час.

З 01 червня 2022 по 31 серпня 2022 Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок переходить  на літній період роботи. Колектив закладу буде працювати та надавати послуги в дистанційному режимі роботи для вихованців та їх батьків.

Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок»» працює з 9-ти годинним режимом перебування дітей, а саме з 08.00 – до 17.00 годин, за п’ятиденним робочим тижнем.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок організовано сучасний сайт Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» http://priorilskednz.dnepredu.comде висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.

Упродовж навчального року мною особисто висвітлюється інформація про роботу закладу та життя вихованців в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок, цікаві моменти життя нашого садочка в соціальній мережі «Фейсбук» за посиланням https://www.facebook.com/pryorilske.dnz,  за допомогою організованої групи Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок»

Плановий контингент за 6 місяців 2021-2022 навчального року  (вересень-лютий) складає: 4093 днів, відвідування 1418 днів – в середньому 35%, відсутність 2675 днів – в середньому 65% ( по хворобі 455 день, що складає 32%, з інших причин становить 963 дні, складає – 65% в середньому). Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров’я дітей, але на жаль і вимушеною самоізоляцією вихованців під час хвороби на COVID-19, та відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також є: неплатоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, навчання батьків, безробіття. Причиною відсутності дітей впродовж березня – травня, є – введення воєнного стану в Україні та тимчасового призупинення освітнього процесу.

Кількість дітей та груп у закладі дошкільної освіти станом на травень 2022

Групи для дітей раннього віку

Назва групи

Кількість дітей

Вік дітей

№ 1 «Капітошка»

15

2 -3 р.ж.

№ 2 Барвінок

19

4-6 р.ж

Середня наповнюваність груп для дітей раннього віку:

Середня наповнюваність груп для дітей дошкільного віку:

15

19

       
 

На час воєнного стану в Україні, Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок перетворився на сучасний ХАБ з допомоги Збройним силам України (далі ЗСУ), вимушеним переселенцям з зони тимчасово окупованих територій України. Для організації  гуманітарної допомоги активну підтримку надають об’єднання волонтерів Личківської ТГ, працівники Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок, мешканці територіально розташованих поблизу будинків.

З 24.02.2022, з початку агресії РФ, впродовж березня квітня травня 2022 року, працівники Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок перейшли на шести денний графік роботи, за власним бажанням, для готування гарячої їжі для ЗСУ.

1.1. Вжиті директором Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок заходів щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України №1/9-419 від 02.07.2019 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році» в дошкільному навчальному закладі на протязі 2021 – 2022 року функціонувало 1 група для дітей 5-6-го року життя, всього 19 дітей загального розвитку. У зв'язку з веденням воєнного стану, станом на 27.05.2022 р. було проведено дистанційне опитування серед батьків щодо вступної компанії дітей – випускників до першого класу. За результатами опитування встановлено: що 7 дітей подали документи до гімназії - філії с. Приорільське, здобувати початкову освіту. Двоє дітей не йде до школи та залишається у дитячому закладі з причини неготовності до шкільного навчання. Всі батьки випускників були проінформовані про умови вступної компанії дітей до першого класу та терміном подачі пакету документів. Але нажаль, з причини введення з 24.02.2022 року воєнного стану в Україні та призупинення освітнього процесу, з метою забезпечення максимально можливої безпеки учасників освітнього процесу, та призупинення освітнього процесу», педагоги не мали можливості провести повноцінну підготовку дітей до школи. Тому впродовж літнього періоду 2022 року вихованцям та батькам вихованців буде запропоновані дистанційні заняття та консультації, щодо підготовки дітей до школи. Не дивлячись на припинення освітнього процесу, з приводу введення воєнного стану в Україні,  діагностика  виявлення рівнів знань дітей була проведено завдяки анкетування батьків, які погодились дати об’єктивну оцінку своїм дітям. Опитування батьків з’ясувало, що діти старшого дошкільного віку мають підготовленість до школи – 70% .

         З метою збільшення динаміки показників за емоційно-вольовою сферою, педагогам та батькам надано відповідні рекомендації щодо підтримки активної позиції вмотивування до шкільного навчання, закріплення набутих навичок в ігровій формі на розвиток пам'яті, уяви, мислення.  На сайті Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» висвітлено практичні заняття, які будуть корисні батькам та вихованцям.

Діюча система роботи консультативного центру забезпечує надання допомоги як консультативного так і практичного характеру. Протягом навчального 2021-2022 року зафіксовано 4 звернень з боку батьків вихованців з різної тематики до педагогів.

На ситуацію яка склалась наразі, більшість вихованців потребують психологічної підтримки. Тому вихователі закладу працюють в дистанційному та телефонному режимі з батьками, надаючи консультативну підтримку. На сайті закладу висвітлено практичні поради щодо підтримання та збереження психологічного здоров'я дітей в умовах війни, зняття тривоги та встановлення позитивного емоційного стану як батьків так і дітей.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого закладу впродовж 2021-2022 н.р. педагогами закладу постійно надавались фото та відео звіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: організована навчальна діяльність, святкові заходи, гурткова  робота, діяльність дітей впродовж дня, заходи проведення  оздоровчо – профілактичної роботи, виставки дитячих та колективних з вихователями робіт, огляд предметно – ігрового середовища групових кімнат тощо. Завдяки партнерській взаємодії адміністрації та педагогів, батьки вихованців були повноцінними учасниками освітнього процесу в дистанційному режимі.

1.2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

Освітній процес в ЗДО будувався на відповідному програмно-методичному забезпеченні та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

      Згідно з рішенням педагогічної ради Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» (протокол №1 від 30.08.2021 року) освітній процес у закладі здійснюється за Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я У СВІТІ» (рекомендовано МОН України, лист від 12.07.2019 № 1/11-6326, за заг.ред. Н.Савінової., Т.Кулішко)

         Із метою підвищення ефективності педагогічної діяльності та якості освітньо-виховного процесу визначено:

  • запроваджувати в практику роботи передовий педагогічний досвід: «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами художньо-продуктивної діяльності» (автор: вихователь Остапенко Ю.О. впроваджувати наступні дидактичні навчально-практичні посібники:
  •  «Рух заради здоров'я» (інструктор з фізичної культури Борисенко Н.В.;

      Пріоритетними напрямками роботи педагогічного колективу в 2021-2022 навчальному році було визначено слідуючи завдання:

  • формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільників засобом візуалізації як технології альтернативної комунікації.(постійно-діюча)
  1. Формування національно-патріотичної свідомості у дошкільників в умовах сучасного закладу дошкільної освіти.

Задля реалізації відповідних пріоритетних завдань протягом навчального року здійснювалась потужна методична та педагогічна робота, під час якої педагоги отримували знання, уміння та досвід створення сучасного середовища, яке буде мотивувати, активізувати, розвивати та зберігати, а також забезпечить оптимальні умови для розвитку й саморозвитку дітей дошкільного віку.

  Результатом плідної роботи колективу стали якісні зміни в середовищі закладу. Створене освітнє середовище закладу відповідає сучасним тенденціям розвитку, конкурентоспроможності в умовах, що відповідають соціальним запитам суспільства та сприяє реалізації пізнавальних процесів, дослідницької активності та набуття основних компетентностей відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти.

         Принципи варіативності – один із принципів педагогіки, відповідно до якого зміст та технологія навчання повинні варіюватись (змінюватись) в залежності  від віку, індивідуальних особливостей, рівня розвитку вихованців.

         Принцип сталості – (постійність) формування стійких життєвих навичок, які дошкільнята повинні опанувати в процесі становлення себе, як особистості.

  Впродовж навчального року методичною службою закладу проводились відповідні методичні форми роботи з педагогічним колективом з метою підвищення професійної компетентності, набуття практичного досвіду роботи з дітьми спрямованих на  вирішення основних річних завдань.

  Річним планом на 2021-2022 н.р. було заплановано та проведено:

  • три засідання педагогічної ради, під час яких висвітлено вагомі здобутки педагогічного колективу, реалізація річних завдань,аналіз діяльності закладу за поточний навчальний рік, а також позачергове засідання педагогічної ради про призупинення освітнього процесу у зв'язку з введенням воєнного стану.

  Круглий стіл «Особливості організації освітнього процесу у 2021-2022 році» Обговорення та впровадження програми розвитку «Я У СВІТІ»;

  •   Майстер-клас «Впровадження здоров'язбережувальних підходів щодо профілактики плоскостопості в практику фізкультурно-оздоровчої роботи закладу», під час якого педагоги набули практичного досвіду щодо проведення з дітьми занять з фізичної культури за змістом комплексів та ігрових  вправ дидактичного навчально-практичного посібника «Здорова малеча – здорова нація» Зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку засобами профілактики плоскостопості»;

Резервом в роботі залишилось проведення узагальненого моніторингу: формування основних життєвих компетентностей дітей, з причини призупинення освітнього процесу. З метою узагальнення набутих знань, педагогами закладу в травні місяці було розроблено онлайн анкету для батьків, з метою надання об'єктивної оцінки сформованих компетентностей дітей.

Під час розробки проєкту річного плану на 2022-2023 н.р. будуть також враховані наступні заходи, які не було проведено з причини введення воєнного стану:

- Ігротренінг «Використання народних ігор в роботі з дітьми та їх роль у формуванні патріотичної особистості дошкільника»

- Тиждень педагогічної майстерності;

- Організація медико- педагогічного контролю;

- Тематичний контроль : «Організація роботи вікових груп з формування національно-патріотичного виховання дошкільників»;

-Комплексний контроль: «Організація життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, стан освітньо-виховного процесу відповідно до БКДО»

Спираючись на вищезазначене, можна зробити висновок, що виконання річного плану роботи закладу на 2021-2022 н.р. становить 56%.

Спираючись на особистість дитини, її індивідуальний розвиток та можливості педагоги реалізували право вибору  можливості дітьми моделювати ігрові вправи з застосуванням модульної системи, складати самостійно маршрут своєї діяльності використовуючи картки-інструкції.

Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є різні види організованої діяльності. В Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок»  вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові.

Тривалість занять для дітей раннього віку (згідно Гранично допустимого навчального навантаження на дитину) – 10- 15 хвилин;

  • Молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин;
  • Середнього дошкільного віку – 20 – 25 хвилин;
  • Старшого дошкільного віку – 25 – 30 хвилин.

З огляду на основні пріоритети дошкільної освіти в Україні та вимоги сучасності в ЗДО освітній процес спрямований на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти, який спрямовано на забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти всіх дітей раннього та дошкільного віку.; на збагачення вихованих традицій українського суспільства сучасними досягненнями та прогресивними світовими тенденціями у сфері освіти.

Він скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, відповідних компетентностей, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.

Відповідно інструктивно-методичних рекомендацій листа МОН України «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році» (від 10.08.2021 № 1/9-406), реалізовуючи завдання діючих програм, зміст (інваріантної та варіативної) складової Базового компоненту дошкільної освіти, педагоги в своїй діяльності використовували різноманітні форми організації дітей: спеціально організовану навчальну діяльність (заняття, дослідницько-експериментальна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, свята та розваги тощо), самостійну діяльність дітей (художню, рухову, ігрову, театралізовану тощо). Здійснюючи диференційований підхід, педагоги використовували достатню кількість дидактичного та стимулюючого матеріалу (картини, таблиці, розвивальні ігри, картки) у відповідності до Державних санітарних норм і правил. За результатами спостережень освітньо-виховного процесу слід відзначити, що у групах переважає суб’єкт – суб’єктне спілкування між дітьми та педагогами.        Під час організації освітньо – виховного процесу, педагогами створювались мотивація та ігровий сюжет, що сприяло прояву інтересу, зацікавленості та бажання дітей приймати участь в практичній діяльності, проявляти самостійність та ініціативність.

Впродовж 2021-2022 н.р. один раз на місяць педагоги розробляли дистанційні заняття, які віднедавна стали обов'язковим складником впровадження освітньої діяльності. Батьки та вихованці мали можливість переглянути відео розробки занять та активно долучитись до освітньо-виховного процесу. Банк відео занять продовжує поповнюватись авторськими розробками  педагогів, які є актуальними в реаліях сьогодення.

Отже, враховуючи вищезазначені досягнення педагогічного колективу маємо визначити рівень роботи закладу, такий як достатній. Визначені резерви в роботі будуть враховані на наступний 2022-2023 н.р.

Варіативний складник. Додаткові освітні послуги

На виконання варіативної частини Базового компоненту дошкільної освіти в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» впродовж 2021-2022 н.р. (до 24.02.2022 р. включно) працювали гуртки, де діти мали змогу розвинути свій творчий потенціал, акторські та театральні здібності, отримати навички роботи з нетрадиційними матеріалами зображувальної діяльності тощо. Гуртки є додатковою організаційною формою освітнього процесу у закладі.

Особливості гурткової роботи - цілеспрямоване використання вільного часу для повноцінного розвитку потенційних можливостей дитини, свобода вибору профільного спрямування, напрямів діяльності та освітньої програми, творчий характер освітнього процесу, який здійснюють на основі додаткових освітніх програм співпраця, співтворчість, індивідуальний підхід у взаєминах дитини, педагога та батьків.

Саме тому, з метою виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку, з жовтня 2021 року було організовано та впроваджено роботу гуртків за наступним профільним спрямуванням:

Художньо-естетичне: «Кольорові долоньки» (Петриківський розпис)

Гурток з трудової діяльності «Умілі ручки»

Хореографічний гурток «Веселий каблучок»

      Зміст діяльності гуртків базується відповідно розроблених програм та навчально-методичного комплексу, а саме:

Варто зазначити що нагальним питанням сьогодення є оптимізація роботи щодо оволодіння українською мовою як державною, вільного спілкування українською мовою вихованцями. Саме тому в закладі було створено відповідне україномовне середовище, з метою залучення дітей до використання української мови як державної засобами українських народних казок.

Значущість та актуальність парціальної програми окреслила подальшу роботу закладу з відповідних освітніх напрямків та впровадження гуртка  з театралізованої діяльності «Казкова мозаїка» який охопив навчанням 15 вихованців. який засновано на безоплатній основі надавались з 01.09.2021 року до 24.02.2022 року (у зв'язку з введенням воєнного стану). Впродовж жовтня 2021 року - січня 2022 року відповідно до перспективного планування парціальної програми гуртка з розвитку українського мовлення засобами театралізованої діяльності було проведено за участю гуртківців «Казкова мозаїка»» дві вистави: «Ходить гарбуз по городу»; «Ріпка». Також була запланована театралізована  вистава «Рукавичка», але з причини введення воєнного стану вистава не відбулась.

Керівники гуртків, це творчі, креативні та сучасні педагоги, які надають змогу дітям проявити свій творчий потенціал, здобути певні навички в ігровій невимушеній обстановці.

Моніторинг відвідування гуртків вихованцями закладу протягом

2021-2022 року

№ з/ч

Назва гуртка

Кількість відвідувачів, відсоток

 

5р.ж

%

6р.ж

%

Всього

%

1.

«Умілі ручки»

9

17%

3

18%

9

35%

2.

«Кольорові долоньки»

10

20%

4

22%

14

42%

3.

«Веселий каблучок»

9

17%

4

18%

13

35%

4.

«Казкова мозаїка»

11

22%

2

16%

12

38%

Всього було задіяно 16 вихованців, що складає 50% від загальної кількості дітей. резервом в роботі залишилось неможливість проведення узагальненого моніторингу сформованих компетентностей з причини введення воєнного стану.

 

2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації

матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора Приорільського ЗДО «Барвінок». У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданнями, сучасним дидактичним матеріалом.

У 2021 - 2022 навчальному році методичний кабінет поповнився різноманітним наочно – дидактичним матеріалом, навчально – методичною літературою. Вихователі користуються сучасними науковими розробками,  розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів закладу та України в цілому.

За 2021-2022 н.р. було придбано: 2 методичних посібників.

Ігрові приміщення Приорільському ЗДО «Барвінок» забезпечені дитячими меблями, які легко та зручно змінюють свою висоту, відповідно до індивідуальних особливостей дітей, ігровими модулями та всім необхідним обладнанням, для забезпечення повноцінного перебування дитини в умовах дошкільного закладу.

В період 2021-2022 років було придбано: килим для дітей дошкільного віку – 1, іграшки в асортименті (ляльки, велосипеди, толокари, самокати, настільні ігри, дерев’яні вкладки, логічні набори, меблі, мольберти, посуд, м’ячі тощо).

Все обладнання відповідає вимогам екологічності, безпечності, привабливості, багатофакторності.

Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

В період 2021-2022 років було придбано для потреб господарчої частини: контейнери харчові – 4 шт., відро – 2 шт., коса – 1шт., шланг для поливу, замок – 1шт., фарби, валики, пензлі, стрічки малярні, пігменти, робочі рукавиці, тощо.

Природне освітлення садочку забезпечують великі вікна, яке забезпечує відмінні теплозберігаючи та сонцезахисні характеристики в поєднанні з високими показниками світлопропускання. Унікальність вікон ще в тому, що вони забезпечують безпеку дітей під час експлуатації, а саме: широке підвіконня – 55 см., висота вікна 150 см., нижня частина вікна є нефункціональною. Все це в купі забезпечує безпечне перебування дітей у приміщенні.

В ігрових та спальних приміщеннях використовуються бактерицидні опромінювачи, які забезпечують антибактеріальність повітря.

Тепловий вузол, який забезпечує подачу тепла у приміщення закладу та комфортну температуру.

На дитячих, вуличних ігрових майданчиках встановлені Гойдалка «Джунглі, Гойдалка «Метелик», Дитяча гірка «Жираф», Карусель «Квітка –штурвал».

         Всі приміщення закладу, повністю забезпечені провідним інтернетом, що робить заклад сучасним для освіти дітей, бо інтернет вже давно став невід'ємною частиною нашого швидко розвиваючого життя та розробки методично – дидактичних посібників технологізації.

Впродовж 2021-2022 н.р. заклад поповнюється сучасним ігровим обладнанням.

          Зважаючи на наявність  приміщень музично - спортивної залу, в закладі створені всі умови для організації даних видів діяльності, а саме: обладнанні спортивні куточки в кожному ігровому приміщені, які вміщують в себе повний комплект необхідного та додаткового обладнання для проведення рухової діяльності та організації фізкультурного дозвілля, а це й: дерев'яні драбини, похилі дошки, канати, м'ячі, скакалки, обручи, дуги тощо. Для організації музичної діяльності заклад забезпечено музичним інструментом – піаніно. Все це дозволяє організовувати музичне дозвілля дошкільнят на високому рівні.

Ігрові приміщення за площею досить просторі, що дозволяє без обмежень проводити рухову діяльність на музичних та фізкультурних заняттях.

         Завдяки активній та плідній роботі, у кожній віковій групі створено відповідний центр, який включає в себе слідуючи елементи системи альтернативної комунікації: розклад, меню, екран настрою, вибір діяльності, ранкові зустрічі, правила групи, стіна творчості, дошки для сенсорного розвантаження (бізіборди) - що сприяє активному полегшенню процесу адаптації та соціалізації.

 

3. Залучення додаткових джерел фінансування

Як додаткові джерела фінансування, в Приорільському ЗДО «Барвінок» організована співпраця з батьками, з депутатським корпусом Личківської ТГ, а також участь педагогічного колективу у грантових проектах.

Досить плідно в 2021 - 2022 навчальному році працював батьківський комітет приймаючи участь в освітньому процесі та зміцненні матеріальної бази Приорільському ЗДО «Барвінок»

Адміністрація закладу тісно співпрацює з депутатськими корпусом Личківської ТГ ради. Так в 2021 році в закладі була встановлена електрична плита. В липні 2021 року заклад було забезпечено 1-м безконтактним термометром.

 

4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

         Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом на 100%. 

         У 2021-2022 навчальному році освітній - виховний процес в закладі забезпечували 5 педагогів: Показники якісного складу педагогів за освітнім, кваліфікаційним рівнями залишаються стабільними.

         Аналіз даних, отриманих під час проведення соціально-дидактичного аудиту (рівень кваліфікації, освіта, стаж, вік педагогів), засвідчив, що педагогічний колектив Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» перебуває на достатньому рівні. Вищу освіту мають 2 педагогів, що складає 40 %; молодший спеціаліст - 3 педагоги, що складає 60%.

         Відповідно річного плану роботи на 2021-2022 н.р. не було заплановано чергову атестацію.

         Кадровий склад педагогічних працівників за кваліфікаційним рівнем складає:

  • педагогічне звання -  1 педагог (10%);
  • 10 тарифний розряд – 3 педагоги (60%)
  • 15 тарифний розряд – 1 педагог (20%)

 

 

 

        

         З метою забезпечення систематичного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, директором велась постійна робота щодо проходження курсової перепідготовки. Усі педагоги проходять КПК один раз на 5 років.

         На 2022 рік на курси підвищення кваліфікації при КЗ «ДАНО» ДОР було заплановано 2 педагога (40% від загальної кількості педагогів), Станом на травень  2022 р. за планом та графіком КЗ «ДАНО» ДОР в дистанційному форматі пройшли навчання І етап 2 педагогічних працівника.  Два  педагогічних працівника) ІІ етап заплановано КПК у вересні 2022 року.

         Удосконалення рівня професійної компетентності – один з основних напрямків реформування системи освіти. Педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. (Закон України «Про освіту»). Виходячи з цього, головними завданнями методичної служби є стимулювання самоосвіти і саморозвитку педагогічних кадрів та надання своєчасної методичної допомоги у даному напрямку.

         Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, та відвідування тренінгових занять, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.

         Кваліфікаційний рівень педагогів підтверджується участю їх всеукраїнських тренінгових навчаннях, практичних семінарах, вебінарах.

  • сертифікат КЗ «ДАНО» ДОР, про участь у конкурсі фахової майстерності «Без ба'рєрів» (січень 2022)
  • Також всі педагоги закладу пройшли курс підготовки «Попередження ризиків, повʼязаних з вибухонебезпечними предметами»  та отримали відповідні сертифікати 17.04.2022

                   Спираючись на вищезазначене, можемо зробити висновок що адміністрацією закладу та методичною службою постійно та систематично вживаються заходи щодо підвищення професійної компетентності педагогів, мотивація до підвищення кваліфікаційного рівня шляхом проходження атестації та КПК.

 

5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та педагогічних працівників:

Одним з пріоритетних напрямків діяльності адміністрації ДНЗ є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2021-2022 навчального року було проведено облік дітей Приорільського ЗДО «Барвінок» забезпечено роботу та постійне

оновлення і внесення коректив до бази даних комп’ютерної програми «КУРС: Дошкілля».

Директор., на початку навчального року, провела ретельну діагностичну роботу щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, було складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. В ЗДО зареєстровано 14 дітей пільгової категорії, а саме:

  • Діти з сімей учасників АТО – 5;
  • Діти з багатодітних сімей - 8;
  • Діти позбавлені батьківського піклування – 1
  • Діти, які отримують пільгове харчування - 14.

В Приорільському ЗДО «Барвінок» постійно проводились заходи з пропаганди психолого-педагогічних знань щодо соціального захисту дітей. На початок навчального року на батьківських зборах директор доповідали батькам про систему соціального захисту створену в закладі. Було доведено до відома працівників та батьків алгоритм  дій в разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Ознайомлено педагогів про неухильне виконання ст.54,  ст.56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності працівників, які за своїм моральними якостями не можуть виконувати виховні функції та обов’язки педпрацівників, захищати дітей від будь – яких форм фізичного або психічного насильства.

На стенді для батьків в ЗДО з батьками» постійно оновлювалась актуальна інформація: було представлено алгоритм діяльності з переліком організацій куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї, контактна інформація. Випущено «Інформаційний листок про Конвенцію та права дитини». Практичним психологом та педагогами закладу підготовлено та проведено ряд консультацій для педагогів та батьків.

Відповідно річного плану роботи закладу на 2021-2022 н.р., нормативно-правових документів: Постанова КМУ від 22.08.2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»; Лист МОН України від 27.06.2019 р. № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».

На сайті Приорільського ЗДО «Барвінок» організована сторінка «Протидія булінгу », де батьки мають змогу ознайомитись з Положенням про булінг в Приорільському ЗДО «Барвінок», Порядком подання та розгляду заяв протидії булінгу, План роботи протидії булінгу в Приорільському ЗДО «Барвінок» та консультаціями з даної теми.

         Таким чином, можна зробити висновок про те, що в закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується.

 

5.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників.

Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Питання організації харчування дітей у дошкільному закладі було і залишається одним із актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються.

Організація харчування дітей в Приорільському ЗДО «Барвінок» здійснюється відповідно до п.35  ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», Положенням про заклад дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 27.01.2021 № 86, постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305«Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 27.12.2001 №1752 «Про норми харчування у протитуберкульозних закладах для осіб, інфікованих мікобактеріями туберкульозу», Інструкцією з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженою наказом МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 №298/227, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів ,затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, на виконання Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 №667, наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської міської ради від 14.04.2022 № 98р « Про внесення змін до наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 30.12.2021 № 431«Про організацію харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах комунальних закладів загальної середньої освіти Личківської ТГ у 2022 році»,

Основними принципами організації харчування в Приорільському ЗДО «Барвінок» є:

  • забезпечення санітарно-гігієнічних норм;
  • забезпечення миючими засобами для обробки посуду;
  • наявність  відповідної кількості посуду, спецодягу;
  • формування у дітей культурно-гігієнічних навичок;
  • дотримання режиму харчування;
  • наявність меню-розкладів, яке вміщує розклад для дітей віком до 1-3 років та дітей віком від 4 до 7 років відповідно до затверджених норм харчування.

Харчування дітей є найважливішою дієвою ланкою роботи ДНЗ та підлягає системному щоденному контролю та спостереженню. За організацію харчування дітей в Приорільському ЗДО «Барвінок» відповідає директор Надія Борко та сестра медична Анастасія Іващишина.

Впродовж 2021 – 2022 року діти одержували 3-х разове харчування (сніданок, обід, підвечірок). З 1 січня 2022 року в закладі впроваджено оновлене чотирьох тижневе меню (на зиму-осінь, літо-весну). В ньому зроблено акцент на корисну та смачну їжу, враховані наші національні вподобання, обмежене споживання продукції з високим вмістом солі й цукру, натомість додано більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних та м'ясних продуктів. Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. Графіки видачі їжі знаходяться у куточках кожної вікової групи. В умовах роботи закладу, під час карантину на COVID-19, меню-розклад розміщується в мобільному додатку Viber кожної групи та в доступному для батьків інформаційному місці на території закладу.

В Приорільському ЗДО «Барвінок» створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп. Кожна дитина приймає їжу за окремим столом. Кожне приміщення забезпечено достатньою кількістю столів та стільців. В умовах карантину, з приводу COVID-19, всі дитячі столи стоять на відстані  один від одного, що дозволяє уникнути тісного контакту між дітьми.

Кожне групове приміщення якісно обробляється після кожного прийому їжі. Весь посуд та інвентар для роздачі їжі промаркований та використовується за призначенням. Відповідальні за миття дитячого посуду - помічники вихователів, у яких в наявності є папки з правилами (миття та обробки посуду, поверхонь тощо), згідно Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016 № 234. Кожен помічник вихователя дотримується вимог щодо зовнішнього вигляду під час роздачі їжі згідно санітарного регламенту та протиепідемічних заходів щодо запобігання коронавірусної хвороби під час карантину.

Впродовж року, щодня сестрою медичною проводився постійний контроль за фактичними відходами продуктів та правилами їх зберігання. Постійно дотримується питний режим, діти забезпечені кип’яченою водою в достатній кількості, яка зберігається в групах у спеціальному посуді; діти вживають воду за потребою.

Виконання вимог програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок, питання раціонального харчування дітей вносяться у тематику засідань батьківських комітетів груп, батьківських зборів, виробничих нарад, а також розглядаються на засіданнях Ради з харчування, засіданнях педагогічної ради. Відповідна робота проводилась з батьками вихованців в онлайн-режимі та в групах Viber, де висвітлювалась інформація з теми здорового харчування.

Слід зазначити, що впродовж 2021-2022 н. р.  у ЗДО не було зафіксовано жодного випадку харчових отруєнь, що свідчить про належний стан організації харчування, так як контроль за організацією харчування проводиться на постійній основі. Один раз на місяць комісією, яку очолює директор Приорільському ЗДО «Барвінок»,  сестри  медичної здійснюється контроль за харчуванням. Результати фіксуються у чек-листах.

Впродовж 2021-2022 н.р. пройшло 2 засідання Ради з харчування, яка опікується покращенням дитячого харчування та контролем за організацією харчування. Питання які були розглянуті та вирішені під час засідань:

  • Своєчасний збір інформації в закладі та подання необхідних документів для організації харчування дітей пільгових категорій.
  • Своєчасна заміна інформації з питань харчування в інформаційних куточках груп та на сайті закладу.
  • Перевірка видачі готової їжі з харчоблоку, правильності роздачі по групах (результати заслуховуються на нараді при завідувачу).
  • Забезпечення виконання вимог чинного законодавства з питань організації якісного збалансованого харчування вихованців закладу.
  • Контроль за санітарно гігієнічним станом місць харчування дітей.

Керівник, та вихователі постійно тримають на контролі оплату за харчування. Борги по батьківській оплаті за харчування -  відсутні.

В закладі відповідно до рішення виконавчого комітету Личківської сільської ради  від 18,12.2020 № 10-2/VІІІ «Про затвердження переліків категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних закладах освіти Личківської ТГ у 2022 році» забезпечуються безоплатним харчуванням наступні пільгові категорії дітей:

  • діти із сімей учасників АТО - 3 особи;
  • діти із сімей, які мають трьох і більше дітей-6 осіб;
  • діти позбавленні батьківського піклування-1особа.

 

Медичне обслуговування

Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.

Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у Приорільському ЗДО «Барвінок» визначено такі:

  • збереження і зміцнення здоров’я дітей;
  • забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
  • формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

Медичні послуги для вихованців закладу дошкільної освіти здійснюється сестрою медичною Анастасією Іващишиною.

У своїй роботі сестра медична:

  • керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки;
  • здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;
  • надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми;
  • здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
  • проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
  • веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Для роботи сестри медичної, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. В закладі є медичний кабінет який працює відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу» затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496 та нормативних вимог. Медичний кабінет закладу укомплектований всім необхідним обладнанням для роботи. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. Так в 2021-2022 н.р. було придбано необхідна кількість медикаментів та дезінфікуючих засобів.

У Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.

В нашому закладі використовують такі форми оздоровчої роботи:

  • формування правильної постави, профілактики плоскостопості;
  • використання опромінювачів –бактерицидних, які знижують рівень розповсюдження інфекційних захворювань та призначені для профілактичної санітарно-проти епідеміологічній обробці повітря;
  • вживання дітьми продуктів: свіжих фруктів, соків,свіжої цибулі, часнику, узвару;

Контроль за станом здоров’я дітей здійснюється трьома шляхами:

  1. Правильна організація ранкового прийому.
  2. Обхід медичною сестрою дитячого садка.
  3. Спостереження вихователів.

Медичний контроль за станом фізичного виховання в дошкільному навчальному закладі включає:

  1. Динамічне спостереження за станом здоров’я й фізичного розвитку дітей.
  2. Медичний контроль за організацією рухового режиму.

Протягом навчального року сестрою медичною та вихователем на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності та тренуючого ефекту. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми. У кожній віковій групі,  наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно фізкультурних груп які зазначені у цьому документі.

Щомісячний аналіз захворюваності, який проводить сестра медична старша,  свідчить про низький рівень захворюваності серед дітей.  Акцентуючи увагу на здійснення оздоровчо - загартовуючих процедур, повноцінне проведення прогулянок на свіжому повітрі,  дотримання режиму дня та рухового режиму колектив педагогів зміг досягти поставленої мети щодо зменшення захворюваності. Однак спостерігається, що  39% дітей,  які не постійно відвідують дошкільний заклад, проводять вдома:

  • за сімейними обставинами;
  • невідвідуванням у зв’язку з карантином на COVID;
  • відстороненням дітей від відвідування груп на період карантинів за поданням.

Питання стану здоров’я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися  на нараді при директорі. У дошкільному закладі постійно проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації.

Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».

Для безпечного перебування вихованців ЗДО всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів  працівників певних категорій, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». Всі працівники закладу в умовах пандемії з приводу захворюваності на COVID-19  мають 100% вакцинацію.

Проходження медичного огляду працівниками ЗДО

Відповідно до Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», згідно Порядку проведення медичних оглядів  працівників певних категорій, затвердженого наказом  Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» – обов’язковим для усіх категорій працівників дошкільного закладу є проходження щорічних медичних оглядів.

Працівники дошкільного закладу двічі на рік, згідно графіку, проходять обов'язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 № 1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов'язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних  закладів». Відповідальність за своєчасне проходження медичних оглядів працівниками ЗДО, згідно наказу, покладено на сестру медичну Іващишину А.С., яка  тримає на контролі дане питання, веде облік проходження персоналом періодичних медичних оглядів.

 

5.2. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

         В Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок»» забезпечено проведення первинного, позапланового  та періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

         Систематично проводиться відповідна робота з вихованцями та працівниками  щодо дотримання правил особистої безпеки, протипожежної безпеки, дорожнього руху, та дотримання норм охорони праці.

         На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про основні заходи цивільного захисту на 2011 рік» від 21 березня 2011р. № 246, відповідно наказу «Про організацію та проведення Тижня безпеки дитини» від 30.04.2014 № 44 – «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини», з метою формування у дітей свідомого розуміння цінностей власного життя та здоров’я, в закладі було організовано та проведено наступні заходи:

- Місячник з безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» (01.09.-30.09.2021р)

- Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності листопад (18.10.-22.10.2021р);

- В рамках проведення тижня з основ безпеки життєдіяльності пройшов єдиний день цивільного захисту, з метою поліпшення профілактичної роботи щодо правил поведінки в надзвичайних ситуаціях та відпрацювання порядку евакуації дітей і працівників з приміщення дошкільного навчального закладу на випадок пожежі, дій час незвичайних ситуацій. Під час тренінгу була створена в Приорільському ЗДО «Барвінок» умовна небезпечна, пожежна ситуація. Умовна пожежа була створена у підвальному приміщені. Організація та підготовка до практичного тренінгу забезпечувала відповідний план евакуації, закріплення персоналу закладу за віковим групами, та визначений час тренування.

  • В ході тренінгу працівники неухильно дотримувались відповідного алгоритму дій щодо відпрацювання практичних навичок під час пожежі. Сестрою медичною Іващишиною А.С. було проведено звірку фактично евакуйованих із списком присутніх. В наявності було представлено всю необхідну документацію відповідно переліку.
  • Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.
  • Зміст проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» полягав в ефективній організації освітнього процесу, який дозволяв вихованцям  оволодіти основами знань про здоровий спосіб життя, формувати правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.

У зв'язку з виникненням ситуації, яка склалась у січні 2022 року щодо анонімних повідомлень про замінювання всіх закладів освіти, протягом тижня діти разом з працівниками евакуювались за безпечні межі території закладу, де їх забирали батьки. Відтак 28.01.2022 року на виконання наказу  було проведено практичне заняття-тренінг - евакуація під час виникнення надзвичайної ситуації з метою закріплення правил та алгоритму дій під час повідомлень про мінування в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. Забезпечення відповідного алгоритму дій під час виникнення надзвичайної ситуації сприяло проведенню та відпрацюванню практичних дій працівниками та вихованцями на високому рівні.

У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до відповідних нормативно-парвових документів: Закону України  від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці.

В закладі постійно організовуються та проводяться Дні, Тижні, Місячники безпеки.

Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу. Впродовж дня дошкільний заклад закрито.

Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи вайбер.

         В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти було проведено ряд заходів щодо  вдосконалення  роботи з даного питання.

         Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це в купі дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників ЗДО .

Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводиться випробування спортивного обладнання на території дошкільного закладу та групових приміщеннях. Комісією з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки та видаються акти.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ЗДО щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.

Впродовж 2021-2022 н.р. були проведені наступні форми роботи: щомісячно проводились тематичні заняття, бесіди, розваги, тренінги, виставка дитячих робіт щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху.

Позитивний вплив на формування у дошкільників мотивації для оволодіння правилами безпечної поведінки мало використання інформаційно-комунікаційних технологій, а саме:, інтерактивних ігор тощо.

Значна увага приділялась відпрацюванню у дітей практичних навичок правил дорожнього руху на спортивному майданчику, який обладнано дорожніми знаками, пішохідною розміткою.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці.

В закладі призначена відповідальна особа за Протипожежну безпеку, яка організовує та контролює протипожежний режим.

Так, впродовж 2021-2022 н.р. в Приорільському ЗДО було виконано:

  • перезаряджене 15 вогнегасників;
  • оновлено знаки проти пожежної безпеки (пожежний щит);
  • оновлено знаки електричної напруги (ЩС-1-4);
  •  оновлено таблички з  відповідальними за пожежну безпеку в ігрових приміщеннях.

Будівля Приорільського ЗДО «Барвінок»  забезпечена блисковкозахистом.

З первинних засобів пожежогасіння в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок»: пожежний щит у повній комплектації, ящик з піском, вогнегасники 15 шт.

Річним планом ЗДО сплановано: тижні з безпеки життєдіяльності (жовтень, квітень), тренінгові навчання – евакуація, контроль за станом протипожежного режиму та станом евакуаційних виходів.

Але, з тренінгових навчань з безпеки життєдіяльності, не були проведено квітневі навчання, з причини введення воєнного стану в Україні та призупинення освітнього процесу.

В закладі, на стінах коридору, завжди можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці, Цивільного захисту населення та пожежної безпеки.

Протипожежна безпека на постійному контролі у адміністрації Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» та є невід’ємною частиною управлінського процесу.

 

Стан дитячого травматизму

Впродовж  2021-2022 н.р. не було зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітньо-виховного процесу та в побуті. Задля профілактики та попередження випадків дитячого травматизму педагогами закладу проводиться систематична робота з підвищення та опанування знаннями щодо дотримання правил особистої безпеки під час прогулянки, рухливих ігор, правил поводження на проїжджої частині тощо.

Стан травматизму серед працівників

Серед працівників закладу  не було зафіксовано нещасних випадів невиробничого характеру.

Задля уникнення випадків травмування з працівниками проводяться відповідні профілактичні бесіди та цільові, позапланові інструктажі.

 

        6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

Адміністрацією та вихователями ЗДО, ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:

  • Батьківські збори;
  • Індивідуальні консультації
  • Дистанційне навчання;
  • Батьківські конференції за допомогою програми ZOOM;
  • Організація різних видів виставок: малюнки, поробки, пекарські вироби;
  • Залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;
  • Залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;
  • Спільна співпраця по озелененню території ЗДО.

Впродовж 2021-2022 н.р. було заплановано та проведено:

Загальні збори трудового колективу та батьків

2

Засідання батьківського комітету

2

 

7. Діяльність адміністрації з питань управління

У 2021-2022 н.р. продовжується розбудова системи внутрішньої системи якості освіти в ЗДО.

В Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» складено та затверджено Положення про систему внутрішньої системи якості освіти в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок», яке містить чіткий алгоритм дій розробки стратегії. В закладі існує робоча група, яка розробляє стратегію розбудови системи для забезпечення функціонування всіх компонентів даної системи якості освіти.

Контроль.

Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. В закладі забезпечена та розпочала функцію Внутрішня система забезпечення якості освіти.

На 2021-2022 н.р. закладом було розроблено програма контролю в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» щодо забезпечення внутрішньої системи якості освіти у 2021-2022 н.р., яка забезпечила охопити функціонування компонентів внутрішньої системи.

Найбільша увага була приділена напрямам освітньої діяльності ЗДО:

  • Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Впродовж навчального року було забезпечено тематичного контролю:

  • - Вивчення стану організації роботи щодо створення умов формування КУН у дітей раннього та дошкільного віку;
  • Взаємоконтроль «Організація роботи вікових груп щодо формування ігрової компетентності дошкільників;
  • Медико-педагогічний контроль.

         З запланованих заходів щодо охоплення Внутрішньої системи забезпечення якості освіти, з 2021-2022 н.р. було виконано  - 73 %.

         Не відбувся комплексний «Вивчення стану організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти»

         Причиною, недостатнього забезпечення контролю є введення воєнного стану в Україні та призупинення освітнього процесу в закладі освіти з 24.02.2022.

Результати контролю за Внутрішньою системою забезпечення якості освіти  систематично розглядалися на нарадах при директорові, оцінювалися на педагогічних годинах. За результатами контролю було узагальнено: довідки, доповідні записки, картки аналізу.

Впродовж року з вересня 2021 по лютий 2022 були проведені заплановані контролі: тематичний,  оглядовий, попереджувальний.

Робота з даного напрямку проведена на достатньому рівні.

 

8. Залучення батьківської громадськості навчального закладу

до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом.

Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми роботи з батьками.

Це: дні відкритих дверей, круглі столи, тренінги, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії.

Акцентуючи увагу на роботу закладу в умовах карантину, та ускладненої епідеміологічної ситуації з причини розповсюдження корона вірусної хвороби на COVID-19, всі заплановані заходи відбувались в онлайн -режимі на дистанційній платформі ZOOM.

В усіх групах, на сьогоденні, утворені групи «вайбер» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та  вирішенні нагальних потреб.

Одна зі складових нашої роботи – це  сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу.

Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота батьків та працівників закладу в його утриманні та модернізації.

Адміністративно – господарча робота ведеться планомірна та позапланово.

Для організації поточного ремонту групових та підвального приміщень була проведена закупівля фарбувальних матеріалів, шпаклівки, пензлів, шпателів  та додаткового обладнання для дрібного ремонту обладнання та приміщень: цвяхи, дюбеля, крючки. В продовж року було проведено  двічі заміна вхідного замку хвіртки. За витіканням терміну придатності придбані батарейки: в годинники та комп’ютерну техніку.

Для яскравого оздоровлення вихованців проведено фарбування,  вуличного ігрового та спортивного обладнання, вуличних доріжок, лавок, спортивного майданчику, тіньових павільйонів.

Для озеленення території Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» працівниками висаджено  весняні квіти, а саме : півони, ромашки, крокуси, гіацинти, флокси, тюльпани, іриси, гібіскуси , однорічні квіти. З кожним роком заклад стає красивішим, зеленішим та сучаснішім.

Для належного виконання протипожежного режиму було перезаряджене вогнегасники у кількості 15 од., та виконано замір опору ізоляції.

Проведено повірку лічильників води (основного та на полив) .

9. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

З метою морального стимулювання, кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі, адміністрацією закладу дошкільної освіти протягом 2021-2022 н.р., згідно з існуючими законодавчими актами та відповідно колективному договору, про щорічну грошову винагороду та преміювання, одержували грошову винагороду та премії.

Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу . Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин. 

Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються.

Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Мною, як директором, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами тарифікаційної комісій, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці.

Адміністрація та профспілка разом виступають за належний контроль у освітньо - вихованої роботі, оздоровчій та культурно – масовій роботі.

Мікроклімат в колективі залишається добрим та стабільним.

10. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Щотижня адміністрація ЗДО проводить прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядає пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення.

Робота із зверненнями громадян у Приорільськомузакладі дошкільної освіти «Барвінок» Личківської сільської ради протягом 2021-2022 навчального року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858.

В Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» особистий прийом громадян здійснюються відповідно до графіка прийому громадян директором, затвердженим наказом «Про роботу зі зверненнями громадян та затвердження графіку прийому громадян в Приорільському закладі дошкільної освіти «Барвінок» на 2021-2022 н.р.»

Звернення громадян реєструються в журналі реєстрації звернень громадян, консультацій керівника.

За звітній період 2021-2022, в період  зафіксовано 21 звернення громадян, а саме:

  • З питань працевлаштування - 2 осіб.
  • Батьки дітей з приводу переводу та влаштування дітей до ДНЗ – 10 осіб.
  • Відрахування дітей з ДНЗ – 9.
  • З приводу надання довідок – 1.

Всі звернення були прийняти у письмовому виді та телефонних дзвінках

Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно.

Звернення громадян здійснювалось як за графіком прийому громадян так і поза нього, бо в умовах карантину, вхід до закладу стороннім особам заборонений.

Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну.

Адміністрація закладу 1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді      Роботу Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок» щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною.

Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві , що регулює роботу зі зверненнями громадян.

Мною проводиться телефонний зв'язок «Телефон довіри» з громадськістю.

Р.S.

Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та припинення освітнього процесу, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботі, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в марафонах, конференціях, вебінарах, проектах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи Приорільського закладу дошкільної освіти «Барвінок», про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців, - все це дає змогу впевнено затвердити що Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок» - є сучасним, європейським дитячим садком, який має власний імідж .

Приорільський заклад дошкільної освіти «Барвінок» - це сучасний науково – освітній простір.

                                                                             06.06.2022

 

ЗВІТ

ЗАВІДУЮЧОЇ Приорільського дошкільного навчального закладу  «БАРВІНОК»

БОРКО НАДІЇ ВОЛОДИМИРІВНИ за 2020/2021 навчальний рік перед колективом та батьками на загальних зборах

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі “Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю".

МЕТА:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Завдання звітування:

1.Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Вибори голови та секретаря зборів.

2.Вибір лічильної комісії.

3.Звіт завідуючої.

4.Обговорення звіту (виступи батьків, членів колективу та громадськості).

5.Таємне голосування.

І.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

Завідуюча, забезпечує:

- реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;

- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах та громадських організаціях;

- у межах своєї компетенції видає накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;

- приймає на роботу технічний персонал та звільняє з посади закладу при потребі.

Приорільський дошкільний навчальний заклад  «Барвінок»  Личківської ОТГ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

Засновником дошкільного закладу є виконавчий комітет Личківської сільської ради, який здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування.

Приорільський дошкільний навчальний заклад „Барвінок” розпочав функціонування у 1986 році. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Головна мета діяльності ДНЗ:забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

-музична, (спортивна) зали;

-методичний кабінет

- народна світлиця

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи та тіньовими навісами.

- спортивний майданчик.

- дитячі городи

ІІ. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ

Протягом навчального року в Приорільському ДНЗ „Барвінок” функціонувало 2 різновікові групи

Відвідувало заклад 32 дітей , садочок розрахований на 3 групи з проектною потужністю 45 дітей. Заклад працює за 5-денним режимом роботи:  з 9 годинним перебуванням дітей.

ІІІ. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідуюча, музичний керівник,   інструктор з фізкультури, 3 вихователів

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання. 3 Курси підвищення кваліфікації при інституті післядипломної освіти пройшли - 3 педагога.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи.В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

ІV. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ У 2020/2021 н.р.

  • Виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язанні завдань поточного навчального року, враховуючи недоліки та досягнення, колективом Приорільського ДНЗ „Барвнок” було визначено наступні цільові пріоритетна 2020/2021 навчальний рік:1 Формування творчої особистості засобами нетрадиційних технік виконання зображувальної діяльності
  • Економічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування духовно – моральних якостей особистості дитини засобами інноваційних технологій
  • Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя
  • Створення інформаційно-освітнього середовища для розвитку життєвих компетенцій дитини та інноваційної діяльності вихователя
  • Вдосконалення логіко – математичного розвитку дітей дошкільного віку шляхом впровадження інноваційних технологій

V. ЯКІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Приорільський ошкільний навчальний заклад „Барвінок” здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

-Конституції України

-Закону України “Про дошкільну освіту”

-Базового компоненту дошкільної освіти

-Закону України “Про охорону праці”

-Закону України “Про цивільний захист”

-Закону України “Про дорожній рух”

-Закону України “Про відпустки”

-Кодексу “Про працю”

-Програми “Я У СВІТІ”

-Постанова МОЗ №50 від 22.08.2020р

А також, відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного закладу.

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей, педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики. Навчально – виховний процес організовується на основі Базового компоненту дошкільної освіти України, програми “Я У СВІТІ”, яка спрямована на цілісний, збалансований розвиток дитини та забезпечує рівні можливості для всіх дітей старшого дошкільного віку – майбутніх першокласників.

Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Велика увага у роботі закладу приділялося наступності дошкільної та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей старших груп з правилами поведінки учнів, читали літературні твори про школу, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Випускники нашого дитячого садка мають необхідну як загальну (фізичну, інтелектуальну, особистісно-вольову), так і спеціальну готовність (включаючи засвоєння предметних знань, умінь, навичок), підготовку до навчання в школі.

Колектив працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому у нас є власний сайт. Інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України.

На нашому сайті ви зможете:

- дізнатися останні новини дошкільного навчального закладу та його досягнення;

- знайти інформацію про дитячий садок та його колектив;

- ознайомитися із життям дітей у групах;

- прочитати поради фахівців: вихователів, інструктора з фізкультури, музичного керівника та медичної сестри; переглянути фотоматеріали.

Протягом року в методичному кабінеті продовжувалась робота з накопичення інформаційних науково-методичних матеріалів в яких висвітлюється питання впровадження положень БКДО, програма «Я У СВІТІ», розробки тематичних циклів та їх наочно-дидактичне забезпечення. Проведена підписка на періодичні видання: «Вихователь - методист»,« Практика управління дошкільним закладом», « «Медична сестра дошкільного закладу». Методичний кабінет поповнено навчально - методичною літературою

За формами роботи було проведено методичні заходи:

Протягом 2020 - 2021 н.р. колектив закладу приймав активну участь в усіх  заходах Личківськогт ОТГ, з метою розповсюдження досвіду роботи та з метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи.

Наші досягнення у 2020-2021 році:

 

Згідно з річним планом вихователі всіх груп провели підсумкові заняття згідно програми «Я У СВІТІ».

На протязі навчального року були проведені конкурси:

  • Конкурс малюнку «До Святого Миколая»
  • Конкурс зимових витинанок
  • «Город на підвіконні».

У закладі були проведені тематичні тижні: «Тиждень безпеки дитини» та єдиний «День цивільного захисту», «Тиждень безпеки дорожнього руху» під час яких були проведені такі заходи:

- заняття в усіх вікових групах за індивідуальним планом вихователів;

- навчальна евакуація дітей всіх вікових груп з приміщення ДНЗ (30.04.2021 р);

Протягом року вихователям надавалися консультації згідно річного плану. Окремо консультувались вихователі зі стажем роботи, вихователі – початківці, вихователі без дошкільної освіти.

Згідно річного плану роботи проведено семінар:

  • "ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ОБДАРОВАНИХ"

Для удосконалення педагогічної майстерності проведені майстер-класи:

  • «Кейс технологія як запорука успішного іміджу вихователя»
  • «Сучасні нетрадиційні техніки малювання»

Згідно річного плану роботи проведені чотири педагогічні ради:

  • «Формування творчої особистості засобами нетрадиційних технік виконання зображувальної діяльності»
  • « Економічне виховання як запорука успіху для майбуття»
  • «Бережи здоров’я змалку»

Робота творчої групи була спрямована на "Вивчення та впровадження сучасних інноваційних технологій для ознайомлення дітей з мистецтвом"

Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної освітньої роботи.Вихователі, разом з батьками провели роботу над створенням відповідного розвивального середовища в кожній віковій групі, подбали про те, щоб воно було зручним, відповідало віку дітей, сприяло розвиткові природної цікавості дошкільника, забезпечувало умови для набуття навичок практичного життя, надавало малюкам свободу вибору, забезпечувало гармонійні відносини між вихователями, дітьми та навколишнім світом, налаштовувало на позитивні емоції, розвивало здібності дошкільнят, відповідно до їх нахилів та уподобань.

VI. РОБОТА МЕДИЧНОГО ПЕРСОНАЛУ

На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична  Іващишина Тетяна сергіївна.Головним завданням роботи медичного персоналу є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, особливо зважаючи на актуальність загрози погіршення епідеміологічної ситуації в Україні та з метою попередження поширення коронавірусної інфекції проведення оздоровчо-профілактичної роботи кожного дня та організації харчування з дотриманням вимог НАССР.

Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей віку -  кожен місяць. Проводиться огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.

Хочеться звернути увагу на те, що вихователі працюють у тісному контакті із медичним персоналом закладу по оздоровчо-профілактичній роботі, проведено ряд переглядів різних форм роботи з фізичного розвитку, а саме: ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, коригуюча гімнастика, організація фізичних занять на свіжому повітрі.

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем температурний режим приміщень. 

Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять поглиблений медичний, проведено обстеження в бак лабораторії.

VII. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ДНЗ

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування.Систематичний контроль за організацією харчування здійснювали сестра медична .Харчоблок та групи в повній мірі забезпечені кухонним інвентарем, посудом, обладнанням. Завгосп своєчасно подавала щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого керівником дошкільного навчального закладу та погодженого з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпровській області.Відповідно до примірного двотижневого меню та картотеки страв, затвердженої керівником дошкільного навчального закладу, медична сестра спільно з кухарем та завгоспом щодня складали меню-розклади на наступний день. До дошкільного навчального закладу приймали лише якісні продукти харчування і продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно - гігієнічної експертизи, ветеринарні довідки. Умови зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини в дошкільному закладі задовільні, відповідають санітарно- гігієнічним вимогам.Медична сестра вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції.Кухар у присутності медичної сестри своєчасно відбирала добові проби в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи.У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі.Працівники харчоблоку готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню- розкладу, дотримуючись технологій приготування страв.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі.З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку держпродспоживслужби. Одним з надійних засобів захисту споживачів харчових продуктів є система НАССР.

НАССР - HazardAnalysisCriticalControlPoints - система,що дозволяє передбачити оцінити ризики і запобігти випуск небезпечної харчової продукції, тим самим, забезпечити споживачам гарантії безпечності харчових продуктів. Система НАССРє науково-обґрунтованою системою, яка дозволяє гарантувати виробництво безпечних харчових продуктів шляхом ідентифікаціїі контролю небезпечних факторів: біологічного, хімічного і фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

На сьогоднішній день застосування принципів НАССР
є обов'язковою вимогою законодавства ЄС, США, Канади, Японії
та багатьох інших розвинених країн світу, в тому числі й України

Робота з організації харчування дітей ДНЗ здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», N 202/165, 26.02.2013, НаказуПро затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. 

Якість ведення документації завгоспом Волошиною Л.О. на харчоблоці та в коморі обумовлена відсутністю зауважень контролюючих органів.

Харчування для дітей становить 35,65 грн.

Робота з організації харчування дошкільників в ДНЗ ведеться на достатньому рівні.

Періодичний контроль проводять працівники управління освіти, організації по захисту прав споживачів. В ДНЗ організований контроль за якістю продуктів харчування, що надходять. Прийом продуктів від постачальників, аналіз стану проводиться в присутності старшої медичної сестри.

Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

Подальші напрямки роботи з організації харчування:

Розроблення,запровадження та використання постійно діючих процедур , які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів

Постійна інформація батьків про стан харчування дітей в ДНЗ.

Консультації для батьків щодо раціонального харчування дітей

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

Безкоштовно:

  • діти позбавлені батьківського піклування-1

Оплачують 50% від вартості харчування:

- багатодітні - дітей

  • - діти , батьки яких приймають участь в АТО - 4

VIII. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З СІМ’ЯМИ ВИХОВАНЦІВ

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом.Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

  • Батьківські збори
  • Індивідуальні консультації  
  • Участь у святах
  • Дні відкритих дверей.

У кожній групі з початком навчального року було оформлено батьківські куточки у яких постійно змінювався інформаційний матеріал. Спільно з батьками практикувалися дні відкритих дверей, батьки постійно мали змогу тримати на контролі харчування дітей, відкрито висловлювати пропозиції щодо меню. У цьому році батьки активно відвідували усі свята, причому їхні пропозиції та побажання щодо сценарію обов’язково враховувались. Приємно відмітити активність батьків дітей старших груп, які доклали максимум зусиль, щоб випускне свято їхніх дітей пройшло на найвищому рівні.

IX. УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗавіДУЮЧОЇ ДНЗ

Безпосереднє керівництво Приорільського ДНЗ „Барвінок” здійснює ВОКМС ВК Личківської с/р. До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

  • Рада ДНЗ
  • Батьківські комітети груп
  • Профспілковий комітет
  • Педагогічна рада
  • Загальні збори батьків та членів трудового колективу
  • Комісія з охорони праці та техніки безпеки.

X. СИСТЕМА РОБОТИ ЩОДО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДИТИНИ

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

- Конституція України;

- Конвенції ООН про права дитини;

- Законом України «Про охорону дитинства»;

XI. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ОХОПЛЕННЯ НАВЧАННЯМ ДІТЕЙ 5-РІЧНОГО ВІКУ ТА ОБЛІКУ ДІТЕЙ У МІКРОРАЙОНІ.

Робота з дітьми, що не охоплені дошкільною освітою носить систематичний характер. Проведено обстеження мікрорайону на наявність дітей дошкільного віку.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату», інструктивно – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ розроблені заходи які включають:

- соціально − педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6річного віку, котрі не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою,

- складено план роботи з дітьми та батьками,

- батьків ознайомлено з режимом роботи педагогів − спеціалістів,

- надані консультації за запитом.

XII. СИСТЕМА РОБОТИ ЗАКЛАДУ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально – виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

За звітний період не зафіксовано випадки травмування дитини під час освітньо-виховного процесу. В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників.Систематично видаються накази з охорони праці.

Для працюючих розроблені і видані на руки інструкції з охорони праці, технологічні та посадові інструкції, які зберігаються на робочих місцях. Для проведення роботи з дітьми з проблем безпеки життєдіяльності, у методичному кабінеті є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури. Належна робота з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять у вигляді різноманітної навчально-виховної роботи. Роботу з охорони праці, безпеки життєдіяльності у навчально-виховному закладі можна вважати достатньою.

Кожен працівник ДНЗ проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та медичного персоналу.

В розділі «Охорона праці і життєдіяльності дітей» були проведені спеціалістами тематичні консультації. Регулярно проводилися інструктажі з техніки безпеки. Також, вихователями усіх вікових груп планувалася і проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Виготовлено плани евакуації. Проведено з 26 по 30 квітня 2021 року «Тиждень безпеки дитини та «День Цивільного захисту» - навчали дітей навичок протипожежної безпеки, правилам дорожнього руху, поводження в небезпечних екстремальних, життєвих ситуаціях. Проведено навчальний тренінг з евакуації вихованців та працівників. У батьківських куточках висвітлювалися такі теми: «Ваші діти повноправні громадяни України», «Обов’язки дорослих щодо безпеки і захисту дітей», «Надання першої допомоги при нещасних випадках». Проведено  "Тиждень безпеки дорожнього руху  з 17 травня по 23 травня в рамках якого національний урок  "Безпечна дорога додому"

XIII. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯЗДОРОВ’Я ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.

В дошкільному закладі всі працівники сумлінно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління закладом. Дошкільний заклад відвідують 8 дітей з багатодітних родин,  1 дитина позбавлена батьківського піклування, 4 дитини учасників УБД , малозабезпечених сімей та дітей сиріт - немає.

XIV. ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ ПО ЗВЕРНЕННЮ ГРОМАДЯН.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 в дошкільному навчальному закладі робота щодо звернень громадян з питань діяльності навчального закладу ведеться на належному рівні. Всі питання, зауваження та пропозиції не залишені без уваги та вирішені позитивно.В основному громадяни звертались з питань влаштування дітей до ДНЗ, переводу дитини до іншої групи дошкільного закладу, відрахування дитини з дошкільного закладу, надання довідок працівникам закладу з місця роботи, надання довідок батькам про відвідування їх дітьми закладу, працевлаштування.За суб’єктом всі звернення були індивідуальними.Розроблено та затверджено графік особистого прийому громадян, інформацію розміщено на стенді «Для вас батьки» та на сайті закладу.Відсутність факту  звернень та скарг обумовлюється вжитими заходами щодо поліпшення ефективності роботи з даного напрямку, а саме:

- індивідуальний підхід до розгляду звернень громадян, детальне вивчення змісту звернення та підбір доцільних методів, шляхів розв’язання питань;

- максимально ефективний розгляд та реакція на усні звернення громадян;

- забезпечення максимальної ефективності зворотного зв’язку (телефонним зв’язком, індивідуальні консультації);

- подолання бар’єру у спілкуванні, взаємопорозумінні з представниками громадськості, є систематичне відвідування директором масових заходів за участю батьків вихованців;

- розгляд звернень у максимально короткі строки;

- якісна підготовка та контроль за отриманням відповіді на звернення;

- систематичний аналіз роботи із зверненнями громадян, систематизація основних питань за зверненнями;

- фіксація звернень громадян для виявлення суттєво важливих питань;

- окрема увага до кола питань, що цікавить громадян стосовно діяльності дошкільного закладу.

Всі звернення розглянуто і вирішено позитивно, надано вичерпні відповіді і пояснення. Повторних звернень не надходило.

З 1.05.2020 року по 1.05 2021 кількість звернень склала 26чоловік. основному прийняття дітей в ДНЗ)

XV. РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ДНЗ

Заклад забезпечений всім необхідним обладнанням: посудом, м’яким інвентарем, технікою (    комп’ютер 1 принтер,  телевізорі,   м’ясорубки,   холодильників,   пральна машинка.  Система опалення централізована  

У закладі  площа освітлюється

В закладі було здійснено наступні заходи:

 Придбано та встановлено

№п/п Найменування кількість сума
  Придбання фарби   8000
  Придбання миючих засобів   8000
  Придбання господарчих товарів   2200
  Туалетний папір, серветки   1200
  Придбання канцтоварів   2000
  Сантехніка   21000
  Дизинфікуючі засоби   7000
       
  Ліки   3000
  Всього:    

ВОКМС ВК Личківської с/р

Таким чином можна зробити висновок, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації,педагогічного колективу та батьківської громади позитивно впливали на результативність роботи дошкільного навчального закладу. Річний план за минулий навчальний рік виконано.

Враховуючи підсумки навчально-виховної роботи за минулий навчальний рік педагогічний колектив дошкільного закладу продовжує спрямовувати свою діяльність у наступному році на вирішення проблем:

 

  • «Впровадження STREM – освіти у життєдіяльність дошкільника»
  • «Впровадження сучасних інноваційних технологій в практику роботи з дітьми для максимальної реалізації пізнавальної активності»
  • «Забезпечення повноцінного виховання дошкільників в умова тісної співпраці сім’ї та ЗДО за допомогою принципу паралелізму»

Річний звіт про діяльність закладу

ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА Приорільського  «ДНЗ БАРВІНОК»

Борко Надії Володимирівни

ЗА 2019-2020  НАВЧАЛЬНИЙ РІК

перед педагогічним колективом ,батьками та громадськістю

Даний звіт зроблений на підставі  наказу МОН України від 23.03.2005 р. №178

Основна мета звітування: Забезпечити прозорість, відкритість  і демократичність управління навчальним закладом.

1.Загальна характеристика.

Приорільський «Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» розпочав функціонування у 2001 році. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає  їх віковим особливостям. Для організованої життєдіяльності дітей створені всі умови, а саме обладнані спеціальні приміщення:

  • *музично – спортивна зала;

*методичний кабінет

  • *спортивний та ігрові майданчики;
  • *прогулянкові майданчики для кожної групи;
    • Склад вихованців.
  • На 01.06. 2020 р. в ДНЗ функціонує 2 групи ( проектна потужність 45 дітей.)
  • 1 групи раннього віку (15   дітей) ,
  • 1 групи старшого дошкільного віку — ( 20 дітей),
  • Всього: 37 дітей
  • Заклад працює за 5-ти денним режимом роботи : з 8-00 до 17-00   з 14.03.2020 р. по 01.06. 2020 р. заклад  був закритий на карантин з приводу пандемії на СОVID -19

Кадрове забезпечення.

Дошкільний заклад  укомплектований педагогічними кадрами.  В закладі працює  5 педагогів .   З них    мають вищу педагогічну освіту  — 2 педагога, 4 педагога  «спеціаліст  вищої категорії», 7 – «спеціаліст  першої категорії» , 1  педагогічний працівник має педагогічне звання «вихователь – методист».

Стаж роботи педагогічних працівників: В закладі із загальної чисельності педагогічних працівників мають стаж педагогічної роботи в ДНЗ від 3-х до 10 років —  2 педагогів;  від 10 до 20 років —   3;   .

В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів  . У 2019-2020 навчальному році проводились методичні,  заходи, які мали за мету розширення знань і практичного досвіду педагогів, підвищення якості дошкільної освіти та створення комфорту кожному  учаснику освітнього процесу.

Атестацію в цьому році пройшли 1 педагог.    Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом та відповідно до Типового Положення про атестацію педагогічних працівників.  Всі педагоги закладу атестуються вчасно.

В цілому робота колективу нашого закладу відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

  1. IV. Пріоритетні напрямки діяльності у 2019 – 2020 навчальному році

Діяльність Приорільського ДНЗ «Барвінок» направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • Збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров `я;
  • Формування особистості, забезпечення соціальної адаптації ;
  • Розвиток творчих здібностей та нахилів;

Протягом навчального року освітній процес у Приорільському ДНЗ «Барвінок» здійснювався за пріоритетними напрямками роботи, які сприяли здійсненню формування  гармонійної особистості через інтеграцію різних видів діяльності дошкільників  в процесі сучасних аспектів взаємодії закладу дошкільної освіти і сім`ї.

Я, Борко Н.В., керівництво роботою дошкільного закладу здійснюю відповідно до Статуту, річного плану ДНЗ «Барвінок» згідно з основними положеннями Законів  України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»; Закону України « Про охорону праці», Закону України «Про дорожній рух» Закону України «Про пожежну безпеку»; Положення про дошкільний навчальний заклад; Положення про організацію  роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу  в установах і закладах освіти;  Базового компоненту дошкільної освіти, та освітньою програмою для  дітей від 2-х до семи років    « Я у Світі», Інструктивно – методичними  рекомендаціями МОН «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2019 – 2020  навчальному році». Та інструктивно- методичними рекомендаціями щодо організації фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах.

Для вирішення стратегічних завдань та створення найкращих умов для розвитку індивідуальних природних задатків дітей зусилля педагогічного колективу  ДНЗ «Барвінок» в 2019– 2020  навчальному  році  були  спрямовані  на вирішення  ключових завдань а саме:

  • «Формування природничо – екологічної компетентності сучасного вихованця закладу дошкільної освіти»
  • «Розвиток мовленнєвих вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності».
  • «Сучасні аспекти взаємодії дитячого садка і сім`ї щодо гармонійного розвитку особистості».
  • «Сприяння зміцненню здоров`я та забезпеченню емоційно – психологічного комфорту вихованців
  • МЕТОДИЧНА  РОБОТА
  • Протягом року методична робота проводилась  таким чином, щоб  сформувати професійну компетенцію, збагатити інтереси, задовольнити духовні і професійні потреби педагогів.

У ДНЗ створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування професійної компетентності педагогів.

План методичної роботи  ДНЗ  будувався для поліпшення науково — теоретичної, методичної та практичної підготовки вихователів . Він враховував зміст і заходи  методичної діяльності відповідних науково-методичних, методичних установ. Участь у методичній  роботі  є професійним обов`язком кожного педагогічного працівника.

В результаті такої роботи опрацьовані актуальні питання організації освітнього процесу, проведені звіти , презентації напрацьованих  матеріалів.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які педагоги шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року і під час карантину. Проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Методична скарбничка вихователя», Старша медична сестра», «Вихователь – методист дошкільного закладу», «Практика управління дошкільним закладом», «Практичний психолог» «Музичний керівник»

Широко використовувались інтерактивні форми методичної роботи з педагогами, зокрема семінар – практикум : «  Музичне виховання дошкільників крізь призму сучасної освіти», Семінар — тренінг для педагогів : «  Формування екологічної компетентності дітей перед шкільного віку ». Проблемний семінар           « Формування  у вихованців навичок спілкування  і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми» .

Протягом навчального року було проведено три педагогічні ради за темами:

1 «  Формування природничо —  екологічної компетентності сучасного вихованця закладу дошкільної освіти». (  листопад).

  1. « Розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності». ( лютий)
  2. « Сучасні аспекти взаємодії дитячого садка і сім`ї щодо гармонійного розвитку особистості». ( квітень). дистанційно

Форма проведення педрад була різноманітна ( дискусія, тренінги  , презентація моделі, презентація  досвіду роботи , інформаційний калейдоскоп,  брейн – ринг,  банк ідей, методична студія, міні – лекція, методичний квест, педагогічна вітальня.                                    Для стимулювання методичної творчості, подолання шаблону в освітньому процесі, розвиток педагогічного мислення педагогів був  зосереджений    на формуванні у  дітей цілісної картини світу, вміння досліджувати , моделювати, творити, і головне спрямувати свою діяльність на благо людей і природи,  з цією метою , в закладі працювала  творча  група  над проблемою  —  «  STREM –  освіта новий інтегрований підхід до розвитку, виховання і навчання»

Науково – методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі прийоми  в методичній роботі, як майстер-класи,  конкурси   ,  відкриті перегляди різних видів роботи , вікторина , бюро педагогічних знахідок , ярмарок педагогічного досвіду.

Методична робота в ДНЗ була направлена на створення комфортного середовища у педагогічному процесі, який реалізувався завдяки використанню  принципу  особистісно – орієнтованої моделі   в роботі з дітьми. Створювалися чіткі організаційно-методичні  заходи та особливі підходи до керування  педагогічним колективом для успішного вирішення формування свідомості дошкільника. Забезпечувався методичний супровід засвоєнням  педагогами інноваційних методів та прийомів для досягнення вихованцями закладу необхідних  компетенцій. Надавалась значна увага формуванню інформаційної культури педагогічних працівників, забезпечувалась підготовка  до практичного використання педагогами засобів ІКТ у своїй професійній діяльності. Ця робота  супроводжується істотними змінами  в педагогічній теорії та практиці освітнього  процесу, пов`язаного  з внесенням  коректив  у зміст технології навчання, які повинні бути  адекватними сучасним технічним можливостям та сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Тому в нашому закладі був удосконалений інформацій веб-сайт , який мав можливість забезпечувати сучасний рівень оцінювання діяльності , значно підвищити ефективність освітнього процесу . Велику і дієву роботу з покращення та модернізації освітнього процесу проводить завідуюча, яка організувала  освітню роботу  засновану  на співпраці педагогів , батьків і дітей під час карантину,  для досягнення визначеної мети.

Адміністрацією закладу протягом року  проводився моніторинг , метою якого було виявити динаміку  розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передмови для удосконалення роботи  педагогічного  колективу.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони носили науково – методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи, відповідали принципу інтеграції. За навчальний рік проводились вибіркові перевірки, за результатами яких складено довідки. Довідки заслухані на оперативних та педагогічних  нарадах:

Вибірковий контроль:

1.Виконання вимог програми та БКДО України    (вересень, березень).

2.Підготовка та проведення занять.  (вересень-лютий)

3.Організація та проведення прогулянок .  (вересень —  січень ).

4.Організація і проведення  ранкової гімнастики.

5.Організація і проведення  фізкультури на повітрі, занять з фізичного розвитку.(жовтень, грудень, березень

Тематичний контроль

1.Створення умов для формування природничо-екологічної компетентності вихованця ЗДО. (листопад).

2.Робота педагогічного колективу з питань формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з однолітками та дорослими засобами творчих ігор, театралізованої діяльності, роботи з дитячою книгою.(січень-лютий).

  1. Про стан роботи з батьками в закладі дошкільної освіти. (жовтень).

4.Готовність дітей старших груп до навчання в школі . Протягом року.

Комплексний контроль:

1.Стан освітньої роботи в старшій  групі . (листопад)

  1. Стан освітньої роботи в молодшій групі  (грудень)

Попереджувальний контроль ;

  1. Підготовка вихователів до робочого дня (вересень – березень).

2.Стан ведення ділової документації  (вересень –  лютий)

3.Зміст та якість перспективного та календарного панування (щомісячно)

Порівняльний контроль:

1.Рівень сформованості культурно-гігієнічних навичок у дітей (січень,березень).

.       Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік засвідчують, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Базовим компонентом дошкільної освіти. Діти всіх вікових груп протягом  2019 – 2020 навчального року отримали достатній рівень знань програмового  матеріалу. Систематичною була робота з різних освітніх ліній. Але в процесі виникали труднощі в освітній лінії Гра дитини» , де не всі діти  вміють імпровізувати ,а це свідчить що у даної категорії дітей недостатньо сформована сфера реальних життєвих явищ.

За результатами  моніторингу пізнавальний інтерес до різних видів мистецтва  у вихованців старших груп виявився домінуючим. Вихователі  груп, сформували  у дітей уявлення про жанри живопису,  але ще недостатньо сформовані у дошкільнят    навички  елементарного   аналізу творів мистецтв та  естетичне ставлення   до живопису .

Особливу увагу педагоги всіх вікових груп приділяли індивідуальній роботі, що сприяло подальшому розвитку дітей  та адаптації до шкільного навчання.

Готовність дошкільника до навчання у школі – це важливий крок у доросле життя, і  від того, яким він буде , залежить здатність дитини адаптуватися до нових умов  і реалізувати власні потенційні можливості .

Вся атмосфера життя в старших групах просякнута підготовкою дітей до тих змін, які чекають на них попереду. Вихователі подбали про те, щоб організувати в групах предметно-розвивальне середовище, яке відповідає віку та інтересам дітей, обладнано  куточки школяра , для розвитку сюжетно-рольових ігор, створено спеціальні осередки. Діти випускники  мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослих, контролювати себе, оцінювати свої відповіді і відповіді однолітків.. Діти старших груп мають хороші знання для продовження навчання в школі. Інтегровані заняття в групі свідчать  що діти до навчання в НУШ готові і мають належний потенціал знань умінь і навичок.

. В 2019 – 2020 навчальному році проводилася робота з питання  наступності   дошкільного закладу та школи. Дітей водили  на екскурсії ; в бібліотеку , в  класи , на стадіон, комп`ютерний клас.

Реалізація завдань БКДО  здійснювалась як за  інваріативною так і варіативною складовою. З метою досягнення ступеня компетентності, необхідного для гармонійного розвитку, в освітній процес включені різні форми роботи з обдарованими дітьми, зокрема, гурткова робота,  В поточному році функціонували гуртки  хореографічний , «Барвінок», гурток петриківського розпису "Кольорові долоньки, театралізована діяльність,  який  проводять  вихователі  

В цьому навчальному році  в  закладі проводились свята і розваги : «Міжнародний  день  рідної мови», «Свято осені», «Святий  Миколай в гості завітай», «Свято Вишиванки», «Свято зустрічі  весни», які сприяли розвитку творчості дітей їх здібностей і талантів

Велику увагу в закладі приділяємо  фізичному розвитку дітей. Для збереження і зміцнення здоров`я  проводимо різноманітні комплексні і інтегровані заняття з використанням спортивного комплексу  «Скелелаз», фітболів,  обручів, м`ячів, гімнастичних палок, а в цьому році придбали спортивні диски, які укріплюють хребці . Щомісяця проводимо за  спеціальним планом  «День  здоров`я»,де намагаємося навчити дітей свідомо дбати про своє здоров`я.
                                   МЕДИЧНА РОБОТА

З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту»   та  удосконалення  організації медичного обслуговування   дотримування санітарно-гігієнічних вимог, в ДНЗ  на достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра   медична  — Кремена О.М.  яка в своїй роботі керуються чинним законодавством, нормативно правовими актами органів охорони здоров’я і освіти. Вона здійснює постійний контроль за станом  здоров’я дітей і надає невідкладну медичну допомогу.

Збереження та зміцнення здоров’я кожної дитини вважаю найголовнішим завданням дошкільного закладу.

ХАРЧУВАННЯ

Не менш  важливим  чинником  у зміцненні  здоров’я  дошкільнят є збалансоване  харчування. Організація харчування дітей  здійснювалась згідно  Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних навчальних закладах затвердженої спільним наказом МОН України і МОЗ України № 298/227 від 17.04.2006 р.  Харчування здійснювалось за  перспективним меню. Поточні заявки подавались своєчасно Продукти  завозились  з відповідними  супроводжувальними документами.

З січня  2020 р ДНЗ почалась підготовка до переходу   на нову систему безпечного харчування  — НАССР — головна концепція якої — забезпечення безпечності продукції на всьому шляху харчового ланцюга «від поля до столу».

Внаслідок  підвищення   вартості  харчування  — норми  харчування   виконані  на 94.01 %.

Ведеться  відповідна  документація  щодо  обліку  дітей, які  потребують  дієт  харчування. За поточний  рік  дієтичне  харчування  було  надано  7  дітям.

Проводилась  робота  з наступності у харчуванні дітей в дитячому садку і дома. В меню  , щоденно, розписуються рекомендації   щодо харчування дітей вдома.

СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ

Робота з батьками в дошкільному закладі направлена на  оновлення стратегії і тактики  в основі якої лежить  педагогіка партнерства  — взаємодія та співпраця  між педагогом  дитиною і батьками.  Вихованці , батьки і педагоги об`єднались  спільними цілями та прагненнями —   бути   рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Наш заклад ініціює нові форми і зміст співпраці, намагаємося залучити родини до побудови освітньої траєкторії дитини. Педагогіка партнерства  спонукала  нас до оновлення змісту співпраці з батьками вихованців.

  • Ми створили  інформаційно – просвітницький простір для батьків;
  • Підвищили фахову майстерність педагогів через ознайомленням з родинним досвідом виховання;
  • Сприяли інтеграції родинного виховання в суспільне;
  • Заохочуємо батьків брати активну участь в освітньому процесі;
  • Узгоджуємо єдність виховних впливів на дитину в родині та в ЗДО;
  • Формуємо у педагогів та батьків позитивне ставлення до партнерської взаємодії;

Забезпечення єдності вимог дошкільного закладу  і сім`ї  в освітньому процесі досягаємо завдяки проведенню з батьками таких форм роботи:  «дні відкритих дверей»; перегляди занять; батьківські збори;  тренінги, індивідуальні консультації , та зустрічі зі спеціалістами, .

Належну увагу приділяємо наочним формам  роботи.  Широко використовуємо стенди, тематичні виставки, сан  — бюлетні,

СИСТЕМА РОБОТИ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ

Діяльність адміністрації спрямована на виховання   в учасників освітнього процесу якостей свідомого  і обов`язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайних ситуацій, формування навичок безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань  про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної  безпеки. За звітний період не зафіксовані випадки травмування дитини під час перебування в ДНЗ. В закладу ведеться робота  щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази  з ОП. Для працюючих розроблені і видані на руки інструкції з ОП та посадові, які зберігаються на робочих місцях. Для проведення роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності у методичному кабінеті є достатня кількість дидактичного та демонстраційного  матеріалу,  добірки тематичної художньої літератури. Належна робота з профілактики  нещасних випадків проводиться під час  різноманітних освітніх процесі та у повсякденному житті. Кожен працівник ДНЗ проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається  усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання. Регулярно проводились працівниками закладу  інструктажі  по наданню першої долікарської допомоги при нещасних випадках. У жовтні ,а в квітні в онлайн  , проводились «Тижні безпеки дитини», Декадник здорового способу життя», «Тиждень знань безпеки життєдіяльності», які спрямовані на удосконалення організаційної і практичної роботи  з питань безпеки дитини, виховання дбайливого ставлення дітей до власного здоров`я.

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Фінансово-господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з  річним  планом  та розрахунками до бюджету.

Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена,  огороджена  парканом,  ігрові та спортивний майданчики підтримуються у задовільному, безпечному стані.   Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. За потреби здійснюється викос трави, обрізка кущів.  а також проведена дератизація.

Структура  управління дошкільним закладом включає  піклувальну  раду і раду закладу.   До складу  рад  входять   педагоги, батьки,  представники  громадькості .  Робота   рад   в 2019– 2020 навчальному  році передбачала  зміцнення зв’язків між родинами вихованців та дошкільним закладом. Піклувальна рада працювала за планом,  який направлений на  покращення матеріально – технічної і навчальної  бази закладу..  Піклувальна рада контролює використання  бюджетних коштів за призначенням .

Враховуючи аналіз освітньої роботи за 2019-2020 навчальний рік,  педагогічний колектив ДНЗ спрямовує свою діяльність у наступному 2020 – 2021  навчальному році на вирішення проблемних  завдань , а саме: Формування у дитини картини реального світу  через маленьку школу життя – ігрову діяльність;

Ми, всі працівники Приорільського ДНЗ «Барвінок», висловлюємо щиру подяку всім батькам за активну участь в житті закладу. Сподіваємось, що й надалі спільними зусиллями ми будемо успішно працювати над вирішеннями найактуальніших  проблем сучасності – виховання майбутнього нашої держави.

 

Дякую Вам всім  за співпрацю.

 

Звіт завідувача ДНЗ «БАРВІНОК»

Магдалинівського району

Дніпропетровської області

Борко Надії Володимирівни

перед колективом та громадськістю

за 2018-2019н.р.

 

 

7 червня2019 року

 

     Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Загальні відомості про Приорільський ДНЗ «БАРВІНОК»:

Знаходиться за адресою: с. Приорільське, вул. Шкільна11, 

Функціонує з 2001 року.

Проектна потужність - 45 місць.

 

 Режим роботи закладу – 9 годин; з 8:00 до 17:00

 Функціонує – 2 різновікові групи, які відвідує 42 дітей.

 Групи молодшого дошкільного віку (2-4 р.):  1 група;

 Групи старшого дошкільного віку (5-6(7) р.): 1 група.

 

Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України «Про дошкільну освіту»

- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Кодексу «Про працю»

 - освітніх програм «Я У СВІТІ», «Впевнений старт»

А також відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення ДНЗ забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності. Недоліками є недостатня наявність в групах сучасних технічних засобів (мультимедійних пристроїв, телевізорів, комп’ютерної техніки).

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музична  зала;

- методичний кабінет 

- медичний кабінет;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи,

- спортивний та ігрові майданчики.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується завідуючою.

Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами на сайті закладу 

Завдання звітування:

1.     Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2.     Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Кадрове забезпечення

      Колектив дошкільного закладу згідно штатного розкладу нараховує 15штатних одиниць, з них - педагогічного персоналу 5 осіб. ДНЗ «Барвінок» укомплектований педагогічними кадрами: завідувач, вихователі - 3, музичні керівники - 1, інструктор з фізкультури - 1.

      Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрів.

Управлінська діяльність

Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2018-2019 навчальний рік, колектив закладу зосереджував увагу на пошуку оптимальних засобів навчання та виховання дітей з метою реалізації пріоритетних завдань, визначених на основі аналізу роботи дошкільного закладу за попередній навчальний рік, а саме:

1. Продовжувати забезпечувати належні умови для отримання дошкільної освіти, відповідно до вимог Державного стандарту, впровадження інноваційних освітніх технологій та методик.

2. Спрямувати роботу на розвиток патріотичного виховання у контексті розвитку морально-духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку у процесі ознайомлення з природою рідного краю.

 3. Розвивати комунікативно-мовленнєву компетенцію та творчі здібності дітей дошкільного віку в процесі навчання і виховання під час різних видів діяльності.

4. Продовжити формувати здоров’язберігаючу компетентність дітей шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.

5. Спрямовувати роботу з екологічного виховання дошкільників у процесі організованої пошуково-дослідницької діяльності, розширювати знання про власний організм, розуміння цінності життя і здоров’я людей, їх залежності від природного довкілля;

6. Забезпечувати системний, творчий підхід у використанні педагогами в роботі з дітьми інноваційних та сучасних інформаційних технологій.

 

      У 2018-2019 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ДНЗ, організацію роботи  по безпеці життєдіяльності учасників освітнього процесу. Під час проведення педрад,  використовували: дискусії, ділові ігри, вправи і таке інше. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

      Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи.

      Моніторинг рівня засвоєння вимог  базової програми всіх вікових груп є основним показником педагогів та усього колективу  у цілому. За результатами діагностики  дошкільників по засвоєнню програм «Я У Світі»  та «Впевнений старт» рівень знань дітей відповідає вимогам даних програм. 

Методична робота

Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями районного  методичного кабінету.

Протягом 2018-2019 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, методичне об'єднання вихователів, інструктивно-методичні наради при завідуючій, розробка методичних рекомендацій, співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.

Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2018-2019 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради, на яких розглядались актуальні, цікаві теми:

- 1 вересня 2018 р. було проведено педраду «На порозі нового навчального року»;

- 30 листопада 2018р. - педраду «Патріотизм та інтернаціоналізм як основа сучасного виховання дошкільників»;

28  лютого 2019 р. – педраду «Формування у дошкільників соціально-комунікативної компетенції як ключовий пріоритет змістовного наповнення освітнього процесу»;

- 31 травня 2019 р. – «Підсумки навчально-виховної роботи ДНЗ за 2018-2019 н.р.».

Засідання педагогічної ради проходили в атмосфері щирості та відвертості, взаємоповаги і принциповості. Ефективність діяльності педагогічної ради залежить від форми й моделі проведення засідань. Саме тому адміністрація закладу завжди використовує неформальні, творчі, форми проведення засідань педагогічної ради.

Для стимулювання методичної творчості, подолання шаблону і трафарету в навчанні і вихованні.

Впродовж року педагогічними працівниками було виготовлено багато необхідного цікавого та змістовного дидактичного та розвивального матеріалу для роботи з дітьми. Поповнено та поновлено наповнення патріотично-національних куточків, забезпечено наявність дитячих знарядь праці.

Реалізація завдань Базового компонента здійснювалась за інваріантною (обов’язковою) та варіативною складовою навчального плану.

Окрім навчальних занять згідно затвердженого розкладу, проводилась гурткова робота з вихованцями:

-   гурток « Кольорові долоньки» Петриківський розпис (керівник гуртка – вихователь Борисенко Н.В.)   

  Заняття у гуртках дозволяють дітям розвивати індивідуальні здібності та нахили, проявляти творчість.

Особлива увага надавалась реалізації завдань пріоритетних  напрямків освітнього процесу – національно-патріотичного,  мовленнєвого, екологічного, музичного вихованню дітей.

З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги дошкільного закладу широко  використовують педагогічну спадщину та інноваційні технології.

Протягом 2018-2019 н.р. з вихованцями дошкільного закладу «Барвінок» були проведені різноманітні заходи та свята.

     Головним підсумком  освітньо-виховної роботи на протязі усього періоду перебування дитини у дошкільному закладі є рівень її шкільної готовності. Особлива увага  приділялась якісній підготовці дітей до школи. Бо наші випускники – це наша марка, наше обличчя успіху.

 

üПедагогічні працівники групи дошкільного віку щодо підготовки дітей до навчання у школі;

üПросвітницькій роботі серед працівників та батьків вихованців з метою підвищення їх психологічної компетенції (оформлення стендів, видання інформаційних листів, лекції та консультації);

üНаданні консультацій батькам дітей різних вікових груп та вихователям з питань ефективного виховного впливу на дітей з метою виховання гармонійно розвиненої особистості;

üСистематичному підвищенні професійної компетентностшляхом участі

2. Консультаційна робота

На основі плану роботи  ДНЗ «Барвінок» на 2018 – 2019 навчальний рік була проведена робота така робота:

·        вивчення психологічної адаптації новоприбулих дітей;

·        профілактика дезадаптації новоприбулих дітей;

·        профілактика загострення кризи 3-х років;

·        психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей дітей та проведення розвивально-відновлювальної роботи на інтелектуальний розвиток та зменшення проявів небажаної форми поведінки в дітей;

·        вивчення готовності дітей до навчання в школі;

Протягом вказаного періоду робота педагогічних працівників велася регулярно, з усіх напрямків і забезпечувала належне управління навчально-виховним процесом, сприяла максимальному психологічному, особистісному й індивідуальному розвитку дитини; допомагала педагогічним працівникам і батькам у пізнанні дітей, усвідомленні їх індивідуальних особливостей, у підборі найбільш вдалих і ефективних методів і прийомів спілкування, що дає змогу вихованцям садочка вирости активними, оптимістичними, творчими і порядними людьми.

Робота медичного  персоналу

         Безумовно, щаслива  дитина – це  здорова  дитина. Весь освітньо-виховний процес мав валеологічну спрямованість, використовувались здоров’язберігаючі, здоров'яформуючі технології. Постійно велась робота по формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості. Загартування, та реалізація  програми валеокорекції дали можливість знизити показники простудної захворюваності.

Завідувач та медична сестра Іващишина Т.С. постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарний  стан.

  Відвідування дітьми закладу є також показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах. Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також  є: неплатіжоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ДНЗ, навчання батьків, безробіття.  

Організація харчування

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

 Батьки вносять плату за харчування у розмірі 40 відсотків від вартості харчування за день.

       Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2018/2019навчальному році здійснювалось   за перспективним меню. За результатами аналізу виконання норм харчування за звітній період складає 88,35%. У порівняні з 2017 роком збільшились показники виконання натуральних норм харчування.     Організація харчування дітей в ДНЗ, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

        Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей. 

         Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані).

Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису,  всі мають спеціальну фахову освіту. Стаж роботи кухарів у закладі понад 7 років. Кухаря має достатню професійну компетентність.

Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи дошкільного навчального закладу.  Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту. Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та медична сестра.

Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

         Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:

· Створення безпечних умов для перебування дітей.

· Організація догляду за дітьми.

· Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД.

· Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.

· Робота з батьками.

Кожен працівник ДНЗ «Барвінок» проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

       У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводився аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу, звіти своєчасно надавались до районного управління освіти.

       Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.

       Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ДНЗ.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

· адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

· попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки.

Матеріально-технічна база

 Приорільський дошкільний навчальний заклад «Барвінок» Життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання  є одним із основних у діяльності завідувача. 

     Впродовж 2018-2019 навчального року поліпшення  матеріально-технічної бази відбувалось  переважно за рахунок коштів місцевого бюджету.  

     За підсумками роботи колективу упродовж навчального року  можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

      Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.

      Висловлюю подяку всім, хто причетний до навчально-виховного процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

 

 

Зібратись разом  - це початок, триматись разом -  це прогрес, працювати разом -  це успіх!