сел. Приорільське. ПРИОРІЛЬСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "БАРВІНОК"

   





Сторінка керівника образотворчого мистецтва

Сторінка керівника образотворчого мистецтва

               Гурток    "Кольорові долоньки"

 

 

                 Програма гуртка образотворчого мистецтва         

         «Кольорові долоньки»

 

В естетичному вихованні дітей дошкільного віку значне місце належить творам народного декоративного мистецтва. 

Це наша гордість, безцінне духовне надбання народу.

Це є особливо цінним для виховання та розвитку дітей.

 

Мета. Викликати інтерес до Петриківського декоративного розпису, надання практичної допомоги вихованцям, в оволодінні азбукою цього чарівного дивосвіту - петриківським розписом.

Навчити використовувати набуті знання для безпосереднього розпису різних практично-спрямованих виробів.

 

Гурток «Петриківський розпис» покликаний розв'язувати такі головні завдання:

1.     Виявлення художніх здібностей, зокрема, до декору, розвинену        фантазію, творчу уяву, витримку та силу волі.

2.     Опанування дошкільниками художньо-практичними вміннями та      навичками у сфері декоративного петриківського розпису.

3.     Навчити малювати в різних техніках декоративні «зернятка»,        «горішки» та «перехідний мазок», які традиційні для петриківського      розпису.

4.       Ознайомити дітей старшого дошкільного віку  з різними                  варіантами петриківських „мальовок".

5.     Збагачення емоційно-естетичного досвіду дітей , розуміння              зв'язків народного мистецтва з природним і культурним                      середовищами життєдіяльності людини.

6.  Усвідомлення власної причетності до художніх традицій свого               народу.

Практичне завдання до тем спрямовані на формування потреби у спілкуванні з творами народного петриківського мистецтва, розвиток творчих здібностей дошкільнят. Вихованці протягом усього заняття займаються безпосередньо розписами, поглиблюють свої знання про елементи розпису, кольорову гаму та палітру, про різноманітність матеріалу для розпису, про використання різних видів пензлів, паличок, пальців безпосередньо в ході самої роботи.

 

Діти старшого дошкільного віку повинні вміти: володіти на елементарному рівні традиційними технічними прийомами петриківського декоративного розпису. Виконувати найпростіші декоративні мотиви: „пусті" та „повні" горішки, квіти, пуп'янки, бутони, ягоди, листочки.

Використовувати: при виконанні розписів палець, паличку, пензлі (акварельні, колонкові, «котячі») та інші засоби для досягнення оригінальності, неповторності та графічної виразності малюнку.

 

Діти старшого дошкільного віку повинні знати: послідовність виконання декоративного малюнку та засвоїти технічні прийоми, колорит, основи композиції.

Роботи дітей носять практичну спрямованість (подарунки, прикраси, розпис посуду).

Гурток «Петриківський розпис» допомагає художньо-естетичному та патріотичному вихованню дошкільників. Працюючи в одному гуртку, кожен  малюк  зможе долучитися до процесу створення справжнього мистецтва.

                           

                                                       

 

Планування гурткової робот з навчання основ Петриківського розпису

молодший дошкільний вік

 

Мета. Викликати інтерес до Петриківського декоративного розпису, вчити дітей основам петриківського розпису, дати знання про характерні особливості будови декоративного візерунка, елементи візерунка, кольористику;надання практичної допомоги  дітям, в оволодінні азбукою цього чарівного дивосвіту - петриківським розписом. Навчити використовувати набуті знання для безпосереднього розпису різних практично-спрямованих виробів.

Гурток «Петриківський розпис» покликаний розв'язувати такі головні завдання:

1.Донести до дітей таємницю виготовлення виробів народними майстрами, ознайомити їх з історією розвитку  напрямку художніх промислів, подарувати радість творчості, навчити працювати не лише пензликом, але й пальчиком, трісочкою, патичком тощо.

2.Розкрити творчі здібності кожної дитини, допомогти їй подолати труднощі, прищепити їй інтерес до народного мистецтва.

 Графік роботи:

понеділок II пол.дня через тиждень

 

 

 

Планування гурткової робот з навчання основ Петриківського розпису

Молодший дошкільний   вік

з/ч

Тема

заняття

Техніка виконання

Мета, методичні поради

Обладнання

Вересень

1

«Погодуємо півника»

Малювання пальчиком

Мета — навчитись робити «зернятка» відтиском пальця майже однакової форми і на одній відстані одне від одного; орієнтуватися на всьому аркуші паперу. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати інтерес до петриківського розпису, бажання малювати.

М.п.:Кінчик вказівного пальця вмочуємо у жовту  фарбу і хаотично наносимо крапки –зернятка відтиском по всьому аркушу паперу.

 

Аркуш картону, гуашеві фарби, баночка з водою, серветки.

2

«Ягідки розсипалися»

Малювання  пальчиком

Закріпити вміння дітей малювати крапки кінчиком пальця по всьому аркушу паперу. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати інтерес до образотворчості.

М.п.:кінчиком пальця хаотично ставимо краплі-ягідки червоного кольору.

Аркуш альбомного паперу, гуаш червоного кольору , мисочки для фарби, баночка з водою, серветка.

 

Жовтень

1

«Прикрасимо килимок»

Малювання пальчиком

Вчити дітей прикрашати килимок. Закріпити вміння ставити крапки на заданому візерунку з квітів. Виховувати увагу, викликати емоційний відгук на яскраві кольори.

М.п. Кінчик пальчика вмочують у фарбу і  опускають вздовж вертикальної лінії, заповнюючи серединки квітів.

Аркуш паперу ,гуаш різних кольорів, мисочки для фарби, баночка з водою, серветки.

2

«Намисто для ляльки»

Малювання  пальчиком

Вчити дітей відображати в малюнку знайомі предмети, орієнтуватися на аркуші, нанизуючи намистинки на ниточку відтиском пальця. Виховувати бажання малювати та охайність.

М.п.Кінчик вказівного пальця вмочуємо в фарбу і відтиском пальця ставимо крапки зліва направо на ниточці, одна біля одної.

Аркуш паперу ,гуаш різних кольорів, баночка з водою, серветки.

 

Листопад

1

«Колосок»

Малювання пальчиком

Вчити дітей малювати відбитки вздовж вертикальної лінії  у ритмічній послідовності з обох боків. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати охайність, спостережливість.

М.п. Кінчик пальця вмочуємо у жовту фарбу і ритмічними рухами наносимо відбитки один біля одного вздовж вертикальної лінії з обох боків.

Аркуш паперу ,гуаш жовтого кольору, баночка з водою, серветки.

 

2

«Вітерець пустує»

Малювання пальчиком

Вчити дітей повільно і впевнено малювати пелюстки квітів подовженим  відтиском пальця по всьому аркушу паперу. Розвивати дрібну моторику рук, спостережливість, увагу. Виховувати бажання зображувати побачене .

М.п.Пучку пальця вмочуємо у фарбу і подовженим мазком носимо фарбу по всьому аркушу паперу.

Аркуш білого паперу,  баночка з водою,  гуашеві фарби, серветки.