сел. Приорільське. ПРИОРІЛЬСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "БАРВІНОК"

   





Освітній портал ПедПреса

Профілактика дитячого травматизму

За статистикою, літні та весняні місяці – найбільш "врожайні" на дитячі травми. Як подбати про безпеку маляти, не позбавляючи його радощів? Техніка безпеки дітей на вулиці повинна бути на вищому рівні, і це мають пам'ятати всі батьки.
Відправляєтеся на атракціони? Не намагайтеся вивести малюка "у світ" в ошатному одязі. Величезні банти, паски, зав'язки та інші прикраси в будь-який момент можуть розв'язатися і зачепитися за що-небудь на ходу. Уявляєте, як це небезпечно? У спекотні дні не забувати про капелюхи і панамки.
Солодка газована вода не втамовує спрагу, а посилює її, краще пити звичайну воду. Її можна трохи підкислити лимонним соком – і смачно, і від зневоднення захистить, аджекраще всього в організмі затримується саме підкислена вода.
Влітку третину дошкільнят стають учасниками ДТП у власних дворах і біля входів в парки. Особливу небезпеку становить низка припаркованих біля тротуарів машин.
З-під машини 90-100-сантиметрового малюка майже неможливо помітити, коли він стоїть близько від нерухомого автомобіля або позаду нього. Кращий вихід – брати малюка за руку відразу після виходу з під'їзду.
Взяли «перекус» з собою. Фахівці попереджають: готова їжа може зберігатися у розпеченій машині приблизно стільки часу, скільки тане морозиво, тобто хвилин 5-10. Те, що пролежало довше - вже не їжа, а розсадник хвороботворних бактерій. До речі, купуючи морозиво, перевірте термін придатності.
Лазіння по деревах забороняти марно. Вихід – дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику - з міцними низькими гілками.
Маленькі штучні ставки нешкідливі лише на перший погляд. Як правило, глибоко стає вже біля берега. Малюк хоче сам погодувати качечок? Надіньте йому нарукавники і не відходьте ні на крок.
У спеку металеве покриття гірки розжарюється як сковорода – заробити опік ніг простіше простого. Передполітна перевірка обов'язкова!
Ви опинилися в натовпі? Не дозволяйте дитині триматися за ваш одяг – так найлегше загубитися. Намагайтеся вести дитину попереду себе. Нехай у вбранні буде одна яскрава пляма – панамка, кофточка, іграшка.
У літніх сутінках ролерам і велосипедистам важко помітити крихітку. До велосипеду або до одягу малюка прикріпіть флікер (світловідбивач) – він дозволяє побачити дитину в сутінках з досить великої відстані. Флікери бувають у вигляді значків, брелоків. Чужі велосипеди і самокати, не підходять за розміром, – джерело підвищеної небезпеки.
Аніматор запрошує дітей приєднатися до спортивних ігор. Відмінно! Звичайно, якщо ви пам'ятаєте, що:
- після кожних 15 хвилин біганини треба оголошувати перерву;
- одяг має бути світлим і гігроскопічним, щоб піт легко випаровувався;
- перед грою і в перервах можна пропонувати дитині пити.
Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді.
Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Шановні батьки!

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.
З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати...
Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?
Вода є не тільки джерелом життя, здоров'я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам’ятайте, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

· купання починайте при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
· купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
· якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з’ясуйте, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
· не купайтеся відразу після прийому їжі;
· знаходьтеся у воді не більше 10-15 хвилин, не доводьте тіло до ознобу;
· не плавайте далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
· не переривайте купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
· потрапивши у сильну течію, не боритесь проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега;
· не входьте у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
· при судомах не розгублюйтеся, намагайтеся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
· потрапивши у вир, наберіть побільше повітря у легені, зануртеся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливайте на поверхню;
· не лежіть після купання на сонці, а відпочивайте у затінку;
· при виході із води розітріть тіло долонями або рушником насухо і одягніться.

Дитячий травматизм — сфера уваги всіх: держави, міністерств внутрішніх справ, освіти, охорони здоров'я, до­шкільних закладів, школи, спортивних організацій, водіїв усіх видів транспор­ту і , насамперед, сім'ї.

Найважливішими заходами його профілактики є контроль за вчинками дітей з боку дорослих, усунення з поля їх зору небезпечних предметів — ножів, гострих палиць та шпиць, сірників, хімічних речовин, ліків, заборона гра­тись на вулицях та дорогах, купатися без нагляду дорослих і в неперевірених місцях та багато інших.